Суд відновив розгляд справи про перейменування УПЦ (МП)

Головне
Суд відновив розгляд справи про перейменування УПЦ (МП)

Відповідний перелік релігійних організацій на початку 2019-го Мінкульт встиг оприлюднити в газеті «Урядовий кур’єр». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

До середини грудня 2022 року адмінсправу слухав скандальний Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК), якого, за рішенням Верховної Ради, було ліквідовано. Лише 12 квітня цього року ОАСК передав цю справу до Київського окружного адміністративного суду. Головуюча суддя Альона Кушнова постановила: розгляд відбуватиметься за правилами спрощеного провадження, без повідомлення сторін і за наявними у справі матеріалами.

Проте Київська митрополія заблокувала дії державних реєстраторів, подавши, окрім позову, заяву про забезпечення позову. Її одразу розглянув та задовольнив ОАСК. При цьому кінцевого рішення за позовом УПЦ МП столичний суд не спромігся винести протягом трьох років.

Мінкульт спробував оскаржити рішення Окружного адмінсуду Києва щодо задоволення заяви про забезпечення позову у двох судових інстанціях. Однак усе марно. Наразі Київський окружний адмінсуд повинен розпочати розгляд позову церкви до Мінкульту з самого початку.

Крім цього, новий голова Державної служби етнополітики та свободи совісті, вчений-релігієзнавець Віктор Єленський зазначив, що у Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій.

«У ньому йдеться, що не допускається діяльність релігійних організацій, чиї центри розташовані у країні, яка здійснила або здійснює агресію проти України. Це перша позиція. Друга позиція полягає в тому, що треба з’ясувати, чи має ця чи інша релігійна організація центр у країні, яка здійснила агресію проти України. Для цього виконують релігієзнавчу експертизу… Експерти встановили, що справді УПЦ має зв’язок із центром в Москві. І якщо встановлюють зв’язок, то державний орган, який здійснює політику у сфері релігії, робить припис, мовляв, шановна релігійна організаціє, будь ласка, усуньте цей зв’язок у такий-то спосіб. Дається час на це. Якщо релігійна організація цього не робить, то державний орган звертається до суду, щоб припинити діяльність цієї організації», – роз’яснив високопосадовець.

У кінці 2021 року, після невдалих спроб залякати українську владу мітингами, УПЦ (МП) через своїх політологів просувала думку, що рейтинги «Слуги народу» і навіть президента України Володимира Зеленського зростуть, якщо щодо УПЦ (МП) і не стануть застосовувати закон про перейменування.

КиївNews

Новини

30 Травня 2024

Сім'ї з дітьми на Київщині можуть отримати грошову допомогу: як подати заявку

Україна починає страхувати інвестиції від воєнних та політичних ризиків

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня 2024

Шмигаль прибув до Праги на зустріч із лідерами кількох країн-партнерів щодо військової допомоги

Польща не обмежує Україну щодо застосування своєї зброї – заступник міністра оборони

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня 2024

Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Президент Латвії закликає зняти обмеження на удари по військових цілях у Росії

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Всі новини ⇢