Сибіга каже про необхідність розв’язати питання ексгумації жертв Волинської трагедії

Новини
Сибіга каже про необхідність розв’язати питання ексгумації жертв Волинської трагедії

Україна та Польща обговорили конкретні технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумацій загиблих під час Волинської трагедії, повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга за результатами свого візиту до Польщі.

«Україна готова говорити з Польщею на всі теми, бо справжні друзі можуть відверто обговорювати між собою все. І не лише говорити, але і вирішувати проблеми. Обговорили конкретні технічні, а не політичні кроки, щоб нарешті вирішити питання ексгумацій, яке вже довгий час отруює наш політичний діалог», – зазначив очільник МЗС.

Сибіга додав, що у цьому питання не повинно бути жодних політичних перешкод і відзначив бажання рухатися вперед в конструктивному руслі.

«Минуле, яким би воно складним не було, не може ставити під загрозу сучасну протидію спільним викликам і майбутнє в євроатлантичній сімʼї. Переконаний, що це наше спільне розуміння з польською стороною», – написав дипломат.

Напередодні український інститут національної пам’яті (УІНП) повідомив, що має намір включити пошукові роботи на території Рівненської області до плану роботи та заходів на 2025 рік. Це може відбутися у відповідь на звернення громадян Польщі щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів їхніх родин.

Речник Міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський привітав готовність УІНП відновити роботи з пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії.

Раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський в ефірі Polsat News заявив, що Польща має намір порушити тему «складної історії» у відносинах із Україною, зокрема питання щодо проведення ексгумацій польських жертв Волинської трагедії, вже у першому переговорному розділі про членство між Україною і ЄС.

Тема Волинської трагедії є однією із найбільш суперечливих в українсько-польських відносинах. Погляди Варшави і Києва на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін різняться. Але головна розбіжність ‒ це кількість жертв серед поляків і українців та звинувачення польською стороною УПА у масових вбивствах поляків на Волині.

У 2017 році Український інститут національної пам’яті наклав мораторій на ексгумацію тіл із поховань. Це називали відповіддю на бездіяльність польської влади щодо захисту українських поховань у Польщі.

Після обрання президентом України Володимира Зеленського у 2019 році заборона була знята, польські дослідники провели деякі роботи в Україні. Натомість Польща відновила знищений вандалами пам’ятник українським воїнам у Монастирі, але без відтворення їхніх імен.

Київ24

Новини

27 Березня 2025

Засідання Контактної групи з оборони України відбудеться у квітні

Зеленський: важливо визначити склад європейського контингенту в Україні

Юрист пояснює причини другого громадянства Оленича

26 Березня 2025

У Києві викрили чотири схеми ухилянтів: затримано організаторів

Зеленський: Росія підтверджує небажання до миру атаками дронів

Суд виніс вирок за неправдиве повідомлення про замінування Південного мосту

25 Березня 2025

Зеленський розкрив деталі часткового припинення вогню та моніторингу

Держдеп США не коментує заяви про можливе визнання анексованих територій

Заборгованість киян за гарячу воду та опалення зросла до 8 млрд грн

24 Березня 2025

Дипломатія з росією: тиск і санкції на фоні агресії

Депутат Мережко про ілюзії США щодо припинення ударів по енергетиці росії

Зеленський закликав до тиску на росію для припинення ударів

23 Березня 2025

Зустріч з представниками США триває в Ер-Ріяді

Всі новини ⇢