Синод УПЦ МП: релігієзнавці вважають, що у московської церкви тепер два шляхи — або в рашку, або на пенсію

Новини

Декілька фахівців висловили думку, що ніякого приєднання до ПЦУ тепер точно не буде.

В соцмережах продовжують обговорювати результати синоду УПЦ МП 12 травня, який замість розриву зв’язків із РПЦ поскаржився Зеленському на “релігійне беззаконня”.

Український релігієзнавець Юрій Чорноморець у своєму Фейсбук висловив упевненість, що “від УПЦ МП будь-яких кроків з реальним розривом із Москвою очікувати не варто”.

З його слів, єдиним варіантом поза співпрацею з РПЦ для московсього патріархату було приєднання до ПЦУ. Однак цього вже не станеться.

Нехай ПЦУ не довершена у всіх відношеннях Церква, але приєднання до неї є єдиним реальним шляхом. А всі нескінченні спроби “залобтать вопрос” породжені неймовірною повною відсутністю співчуття до українського народу, до України як держави, до героїчного українського війська. Так можуть вести себе лише відверті зрадники, що прикриваються назвою “УПЦ” як фіговим листком, а насправді безсовісні нехристі та іуди, яким не місце в Україні. Цей Синод і єпископат УПЦ МП – позор всього християнського світу” — пише він.

Чорноморець натякає також, що якщо проблему московської церкви в Україні не може чи не хоче вирішити держава, то розігнати її міг би безпосередньо народ.

Якби таке сталося в Грузії чи в Сербії чи в Румунії чи в Болгарії чи в будь якій іншій православній країні такий синод був би засуджений судом доктора Лінча, бо православний народ, який має власну гідність ніколи б нічого такого не терпів би” — пише він.

Вивловлюються на тему не лише українські релігійні діячі. Російський релігієзнавець, представник Центру православних досліджень Фордемского університету (Нью-Йорк, США) Сергій Чапнін вважає, що підсумки синоду його здивували, бо його учасники тепер — “камікадзе”.

Чапнін пише, що підсумковий текст засідання не залишає УПЦ жодних варіантів, ніж як переїхати у Москву. Він вказує на декілька причин цього.

Перша — у звіті засідання синоду не названі жодні зовнішні вороги, якими для України є рф та РПЦ, а лише внутрішні (Порошенко, ПЦУ).

Ні Путіна, ні Кирила вони у своїй заяві не згадують. У їхній картині світу є тільки “Російська Федерація взагалі”, якась невловима сутність, яка деталізації не потребує. Однак цей збірний образ малюється не таким страшним. Сама війна – це “страшний”, але начебто абстрактний гріх. Чий саме це гріх митрополити поки що не розібралися, хоча біль страждання українського народу вони поділяють” — вважає він.

Також, зі слів Чапніна, текст заяви укладений таким чином, що не завадить делегації УПЦ МП відвідати архієрейський собор, який збирає Гундяєв у кінці 2022-го або на початку 2023 року. З його слів, загалом текст складений так, ніби його писали за темниками від ФСБ.

Ще одна річ, на яку вказує Чапнін — УПЦ заявила лише про те, що Україна “вистоїть і збереже державність”. Про збереження територіальної цілісності — жодного слова.

Тобто Синод УПЦ уже не вважає, що збереження територіальної цілісності країни – це актуальне завдання. Українські митрополити переконані, що країна частину своєї території неодмінно втратить і слід говорити лише про збереження державності, погоджуючись із втратою частини території. Це прямо по Фрейду” — вказує він.

Чапнін підсумовує, що результати синоду свідчать про те, що УПЦ МП визначилася з позицією: жодного суду над патріархом РПЦ Кирилом, про який ходили чутки, не буде; виходу з-під юрисдикції Москви теж не буде.

За його словами, шлях у керівництва УПЦ тепер єдиниий — або їхати в Москву, або йти на пенсію.

Паству вони втратять. PS: Я практично не знаю український єпископат особисто, але все якось думав, що пристойні єпископи є і з часом вони знайдуть форму з’єднання з ПЦУ. Останнім часом думаю навпаки: нехай ніхто нікуди не переходить, хай усі до Москви їдуть” — резюмує Чапнін.

Нагадаємо, в ПЦУ результати синоду УПЦ назвали абсурдними.

Фото: Фейсбук

Новини

3 Жовтня 2022

На Київщині попрощаються з пілотом, який очолював "Привидів Києва"

Судді не звільнили громадянина РФ Львова з посади голови Касаційного господарського суду: забракло одного голосу

Мінцифри запустило продаж військових облігацій у «Дії» – Федоров

Кулеба починає перше в історії України дипломатичне турне по Африці – МЗС

під час 24 обмінів полоненими звільнили 808 людей

Папа Римський Франциск вперше звинуватив путіна у злочинах, на черзі – Китай та Індія, - експерт

успіхи ЗСУ не обмежуються тільки Лиманом

Дощі та пориви вітру: прогноз погоди у Києві на цей тиждень

Хто зможе отримати квартиру: у Києві стартувала програма забезпечення житлом

2 Жовтня 2022

Україна не проти йти шляхом Швеції і Фінляндії – Офіс президента про заявку НАТО

Конституційний суд Росії схвалив підписані Путіним договори щодо анексії українських регіонів

ФСБ була проти обміну бійців «Азову» на Медведчука, але Путін наполіг

Відповідь на ядерний шантаж Росії має бути жорсткою – Єрмак пояснив в деталях

Всі новини ⇢