Президенти Литви Гітанас Науседа, Латвії Егілс Левітс, Естонії Алар Каріс та Польщі Анджей Дуда у Києві зустрілися з українським лідером Володимиром Зеленським.

За підсумками зустрічі президенти дали пресконференцію.

Президент Литви після поїздки до Бородянки сказав, що “такі жахи і такі звірства можуть робити тільки зомбі, а не людські істоти”. І додав, що російські органи влади мають заплатити за ці злочини. “Вони виконували накази своїх ватажків, як і зомбі. Вони свідомо знищували українську націю. Ми не можемо цього допустити, російські органи влади мають заплатити за ці злочини”, – заявив президент Литви.

Анджей Дуда на пресконференції закликав до нових санкцій проти РФ, необхідності розслідування та подальшого покарання для військових злочинців, включно тих, хто давав накази та дозволи бомбардувати українські міста. Окремо він згадав про масові вбивства та братські могили у Бучі – сказав, що важко повірити, що у сучасному світі стаються такі речі.

Президент Латвії закликав до міжнародного трибуналу над усіма виконавцями та призвідниками військових злочинів. Також він закликав допомагати Україні зброєю. За його словами, Латвія витратила вже одну третину свого річного військового бюджету на допомогу Україні, – сказав Егілс Левітс.

Фото: Фейсбук