«Транспортний безвіз» з ЄС почав діяти – Мінінфраструктури

Новини
«Транспортний безвіз» з ЄС почав діяти – Мінінфраструктури

У французькому Ліоні Україна і Європейський союз 29 червня підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Документ скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх і транзитних перевезень у держави ЄС і дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Як повідомили у Міністерстві інфраструктури, термін угоди складає один рік з можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності уже з 29 червня.

На постійній основі угода запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.

«Сьогодні ми зробили ще один крок до фактичного членства в Євросоюзі… Домовитися про укладання цієї угоди нам вдалося в максимально короткі терміни – переговори стартували восени минулого року. Розуміючи складну логістичну ситуацію в Україні, зумовлену блокадою морських портів і пошкодженням транспортної інфраструктури, європейські колеги синхронно рухалися нам назустріч та значно прискорили процес узгодження угоди», – заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, продовольча криза, яка розгортається, є «яскравим доказом» того, що транспортна інтеграція в ЄС є в інтересах не тільки України, але й всієї світової спільноти.

Крім того, угода передбачає заходи зі спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна і ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

У міністерстві повідомили, що в умовах повномасштабної війни та блокування українських портів, обсяг експорту автомобільним транспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення по деяких напрямах «зросли у кілька разів».

За даними уряду, з моменту підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС у 2016 році товарообіг з країнами Євросоюзу зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автомобільним транспортом – на 42%, натомість кількість дозволів на міжнародні перевезення до окремих країн ЄС «не тільки не збільшувалась, а навіть скорочувалась», що призводило до «великих втрат» як українських перевізників, так і економіки країни загалом.

Київ24

Новини

5 Березня 2024

На Київщині працювало масштабне виробництво тютюнового контрафакту

Єврокомісія запропонує заходи для переведення ВПК у «режим воєнної економіки»

4 Березня 2024

Зеленський змінив командувача Сил підтримки ЗСУ

У Київській області з'явився новітній громадський транспорт: деталі (Фото)

Республіканці назвали новий термін розгляду допомоги Україні – CNN

3 Березня 2024

Після розмови з Лі Хуеєм у МЗС РФ заявили, що «без участі Росії» переговори про мир в Україні неможливі

В київських лісах ввели суворі заборони

Сирський має «карт-бланш на кадрові зміни в армії» – Зеленський

2 Березня 2024

У Київській області прогнозують серйозну зміну погоди: синоптики

ЄС посилить перевірки перевізників через побоювання фермерів щодо зерна з України – єврокомісар

Байден обговорив підтримку України з прем’єркою Італії

1 Березня 2024

Рютте і Зеленський домовилися про прискорення надання Україні F-16

Макрон про свою заяву щодо відправки західних військ в Україну: коментарі є «продуманими»

Всі новини ⇢