Тромбоз можна попередити вчасною діагностикою та активною профілактикою

Новини
Тромбоз можна попередити вчасною діагностикою та активною профілактикою

Департамент охорони здоров’я Києва радить здійснити діагностику.

Тромбоз – небезпечний для життя та здоров’я стан. Зокрема фахівці називають тромбоз однією з провідних причин смертності людей із серцево-судинними захворюваннями. Фактично – це формування всередині кровоносних судин згустків крові (тромбів), що перешкоджають її вільному току. Утворення тромбу небезпечне для життя, тому що його відрив від стінки вени може викликати легеневу емболію та миттєву смерть. За спостереженнями фахівців, тромбоз – одна з провідних причин смертності людей із серцево-судинними захворюваннями.

Та, за словами директорки столичного Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, за умови вчасної діагностики та відповідних профілактичних дій небезпечні ускладнення тромбозу можна попередити.

«Для цього, по-перше, необхідно навіть за відсутності будь-яких скарг відвідувати свого сімейного лікаря з профілактичною метою. При цьому проходити всі рекомендовані ним обстеження, які призначаються не лише виходячи з вашого поточного стану, а й з огляду на сімейний анамнез, щоб попередити небажані спадкові хвороби. По-друге, самостійно слідкувати за змінами самопочуття. І хоча ознаки саме тромбозу спочатку можуть бути непомітні, вас мають насторожувати такі симптоми як: болі в литках при ходьбі, набряки ніг, почервоніння шкіри, різкий біль в місці розташування вени, тахікардія, прояви серцево-судинних захворювань… Все це прямий привід для негайного звернення до фахівців. І, по-третє, профілактика. Профілактика тромбозу включає знову ж таки дотримання рекомендацій лікаря і схеми призначень, зменшення вживання алкоголю, відмову від куріння, відповідну фізичну активність (регулярні прогулянки, плавання), збалансовану дієту та за необхідністю – використання компресійної білизни», – розповіла Валентина Гінзбург.

Щодо методів лікування тромбозу, їх визначає лікар після ретельного обстеження з урахуванням розташування та розміру згустку і стадії захворювання.

«Сьогодні кияни мають всі можливості для лікування тромбозу,  в тому числі хірургічного. Так, у визначених відділеннях київських лікарень впродовж 2020 та 6 місяців 2021 року було проведено 245 процедур тромболизису (процес розчинення тромбу під впливом введеного в кров’яну систему препарату) та 62 тромбоекстракції (видалення тромбу механічним шляхом). Це новітні технології, завдяки яким врятовані життя. Та ще раз наголошую, тромбоз, як і будь-який інший загрозливий стан, краще попереджати вчасною профілактикою. А для цього – звертайтеся до лікаря вчасно та користуйтеся всіма безкоштовними сучасними діагностичними можливостями, які сьогодні надаються в столиці», – закликала Валентина Гінзбург.

Новини

7 Вересня 2024

голова МЗС звинуватила осередок правлячої партії в послабленні підтримки України

Президент США Байден оголосить про додатковий пакет допомоги Україні на 250 млн доларів

Франція підтримає ініціативу ЄС із військової допомоги Україні за рахунок активів Росії – уряд

6 Вересня 2024

Німеччина передасть Україні самохідні гаубиці і танки Leopard

ВР повернула Стефанішину на колишню посаду і додатково призначила очільницею Мінʼюсту

у Пентагоні назвали ще одну причину не дозволяти Україні бити вглиб Росії

5 Вересня 2024

У багатоквартирному будинку на Київщині стався вибух: у поліції назвали причину (ФОТО)

Верховна Рада звільнила очільника МЗС Кулебу і віцепремʼєрку Верещук

Польща готова допомогти відбудувати будинки у Львові, зруйновані російською атакою

4 Вересня 2024

«всі визначені завдання» Курської операції реалізовуються

ВР не змогла зняти Безуглу із посади заступниці голови комітету нацбезпеки – депутати

Сирський усунув начальника штабу Сил безпілотних систем, його перевірить СБУ – Генштаб

3 Вересня 2024

понад 50% штатної чисельності уряду зазнають змін

Всі новини ⇢