Тромбоз можна попередити вчасною діагностикою та активною профілактикою

Новини
Тромбоз можна попередити вчасною діагностикою та активною профілактикою

Департамент охорони здоров’я Києва радить здійснити діагностику.

Тромбоз – небезпечний для життя та здоров’я стан. Зокрема фахівці називають тромбоз однією з провідних причин смертності людей із серцево-судинними захворюваннями. Фактично – це формування всередині кровоносних судин згустків крові (тромбів), що перешкоджають її вільному току. Утворення тромбу небезпечне для життя, тому що його відрив від стінки вени може викликати легеневу емболію та миттєву смерть. За спостереженнями фахівців, тромбоз – одна з провідних причин смертності людей із серцево-судинними захворюваннями.

Та, за словами директорки столичного Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, за умови вчасної діагностики та відповідних профілактичних дій небезпечні ускладнення тромбозу можна попередити.

«Для цього, по-перше, необхідно навіть за відсутності будь-яких скарг відвідувати свого сімейного лікаря з профілактичною метою. При цьому проходити всі рекомендовані ним обстеження, які призначаються не лише виходячи з вашого поточного стану, а й з огляду на сімейний анамнез, щоб попередити небажані спадкові хвороби. По-друге, самостійно слідкувати за змінами самопочуття. І хоча ознаки саме тромбозу спочатку можуть бути непомітні, вас мають насторожувати такі симптоми як: болі в литках при ходьбі, набряки ніг, почервоніння шкіри, різкий біль в місці розташування вени, тахікардія, прояви серцево-судинних захворювань… Все це прямий привід для негайного звернення до фахівців. І, по-третє, профілактика. Профілактика тромбозу включає знову ж таки дотримання рекомендацій лікаря і схеми призначень, зменшення вживання алкоголю, відмову від куріння, відповідну фізичну активність (регулярні прогулянки, плавання), збалансовану дієту та за необхідністю – використання компресійної білизни», – розповіла Валентина Гінзбург.

Щодо методів лікування тромбозу, їх визначає лікар після ретельного обстеження з урахуванням розташування та розміру згустку і стадії захворювання.

«Сьогодні кияни мають всі можливості для лікування тромбозу,  в тому числі хірургічного. Так, у визначених відділеннях київських лікарень впродовж 2020 та 6 місяців 2021 року було проведено 245 процедур тромболизису (процес розчинення тромбу під впливом введеного в кров’яну систему препарату) та 62 тромбоекстракції (видалення тромбу механічним шляхом). Це новітні технології, завдяки яким врятовані життя. Та ще раз наголошую, тромбоз, як і будь-який інший загрозливий стан, краще попереджати вчасною профілактикою. А для цього – звертайтеся до лікаря вчасно та користуйтеся всіма безкоштовними сучасними діагностичними можливостями, які сьогодні надаються в столиці», – закликала Валентина Гінзбург.

Новини

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

13 Червня 2024

У Києві прокурор привласнив речовий доказ – мільйонну суму

Всі новини ⇢