У Чорнобильскій зоні, проведуть військові навчання, громадскість стурбована

Новини
У Чорнобильскій зоні, проведуть військові навчання, громадскість стурбована

4 лютого 2022 року в м. Прип’ять (Чорнобильска зона) відбудуться спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів МВС України.

Про це повідомляє пресслужба Нацгвардії України.

У ході навчань відпрацьовуватиметься злагодженість підрозділів МВС під час виконання завдань з оборони населеного пункту, тактики ведення бойових дій в урбанізованій місцевості та ліквідація їх наслідків.

Як повідомляється, на навчанні будуть присутні керівний склад МВС, НГУ, НПУ, ДСНС,  посли іноземних держав та представники країн-партнерів.

Водночас, громадскість схвильованоа новиною про чергові військові навчання в Чорнобильскій зоні, яка є туристичною та історичною пам’яткою, оскільки в минулі роки такі навчання відбувались із використаннням бойових набоїв.  

Зокрема, у зв’язку з цим голова Асоціації чорнобильских туроператорів Ярослав Ємельяненко зазначив, що навчання мають відбуватися без завдання шкоди всесвітньо відомому історичному місту, яке є магнітом для мільонів людей. 

“Вчитися треба, але стріляти, руйнуючи пам’ятку – не можна. Є багато закинутих територій, навіть міст, де, до речі, немає радіаційної небезпеки для нацгвардійців. Адже у ході навчань вони і на землю лягають, і радіоактивних речей торкаються. Чи виправданий цей ризик для здоров’я хлопців?”, – написав він у facebook.

Ємельяненко нагадав, що розвитком туризму у місто Прип’ять особисто опікується президент Володимир Зеленський  та Офіс Президента України.

Туристична спільнота Чорнобильскої зони обурюється проведенням навчань не випадково, адже у 2017-2018  роках після таких навчань Нацгвардії в місті Прип’ять були розстріляні будинки та повсюди лежали відстріляні гільзи. Така картина не сприяє розвитку туризму.

Крім того, не вся територія міста є безпечною для відвідування, стрілянина та вибухи можуть підняти у повітря радіаційний пил.

Зазначимо, що загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга», розташована у Чорнобильскій зоні, визнана нерухомою пам’яткою України,  а місто Прип’ять готують на подання у список культурної спадщини ЮНЕСКО.

Фото: Фейсбук

Новини

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Всі новини ⇢