Діабет є хронічним захворюванням, що проявляється тривалим підвищенням рівня глюкози в крові вище норми.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

У повідомленні зазначили, що хвороба призводить до серйозних пошкоджень серця, судин, очей, нирок та нервів. До того ж люди, які хворіють на діабет можуть мати вищий ризик ускладнень від COVID-19.

Існує декілька типів діабету: цукровий діабет І типу, цукровий діабет ІІ типу, гестаційний діабет та інші. Цукровий діабет ІІ типу є найбільш поширеним серед населення. Ризик розвитку цього типу діабету можна знизити, якщо вести здоровий спосіб життя.

У Центрі громадського здоров’я нагадали поради з профілактики цукрового діабету II типу:

  • Збільште фізичну активність. Регулярні фізичні навантаження допоможуть вам позбутися зайвої ваги, знизити рівень цукру в крові, підвищити чутливість клітин до інсуліну.
  • Дотримуйтеся здорового харчування. При виборі типу харчування для профілактики або при діабеті потрібно проконсультуватися зі спеціалістом та враховувати ваші індивідуальні особливості, аби не зашкодити організму.
  • Стежте за вагою. Якщо у вас ожиріння чи надмірна вага, ризик захворіти на діабет зростає. Доведено, що втрата надмірної ваги сприяє поліпшенню здоров’я.
  • Утримуйтеся від куріння та відмовтеся від алкоголю. Чим більше ви курите, тим більший ризик діабету. Надмірна кількість алкоголю також впливає на ризик розвитку хвороби.

У Центрі зазначили, що сімейний лікар може докладно проконсультувати щодо ризиків, пов’язаних із цукровим діабетом II типу, а також, за потреби, призначити додаткові аналізи для діагностики.

Фото: Фейсбук