У Києві презентували першу у світі програму віртуальної реальності підлітка

Новини
У Києві презентували першу у світі програму віртуальної реальності підлітка

Програма дозволяє подивитися на віртуальний світ очима дитини та зрозуміти, чому дорослому достатньо буквально 18 хвилин, аби вмовити вислати інтимну фотографію в Інтернеті.

У Києві презентували програму “3D Реальності підлітка”, яка дозволяє буквально подивитися на віртуальний світ очима дитини та зрозуміти, чому дорослому достатньо буквально 18 хвилин, аби вмовити вислати інтимну фотографію в Інтернеті.

Тут показують світ, думки і реальне листування дитини вдома із незнайомцем. Така модель рекомендована для перегляду як батькам, щоб зрозуміти краще дітей, так і самим підліткам, щоб пізнати небезпеки життя в Мережі.

Про це йдеться в ТСН.

Киянці Моніці було всього 9 років, коли в соцмережах їй прислали оголені фото дорослі чоловіки. Вона каже, що тоді сильно налякалася і відразу заблокувала користувача. Тепер дівчині вже 13 і вона вперше розповідає про пережите подругам. Навіть батькам про це дівчина раніше не говорила.

Зрештою, як свідчать опитування, 75 відсотків дітей, які бачать інтимні фото в Інтернеті, не діляться про це із дорослими.

Поліні – 12 років, і вона пригадує, як їй обіцяли гроші за оголене фото в Інтернет-листуванні. Каже, пропонували скинути 100 доларів.

Дівчата співають у дитячому гурті і долучились до мініфільму, в якому розказують, як реагувати, коли в інтернеті просять так звані “нюдси”, та пояснюють, які можливі наслідки. “Може людина виставити в соцмережі і продати за гроші – і все, ганьба на всю країну, на весь світ навіть”, – каже одна з них.

Одинадцятирічна донька Марини після знайомства в Інтернеті піддалася на пропозицію гри “Секрет за секрет” і ледве не померла. Маніпулятор у Мережі спершу просив показати шматочок ноги, потім вище і вище. Коли  дитина доходить до точки, коли повинна відмовитись, у маніпулятора вже є її інші фото, якими він може шантажувати.

Незнайомець залякував дитину тим, що він поруч і вб’є маму і тата, якщо вона розкаже з ними поділиться. Тоді вона вирішила вбити себе. На щастя, батьки вчасно прийшли додому. Вони одразу звернулися до Кіберполіції, а фахівці за короткий час встановили, де живе шантажист.

Він виявився дорослим чоловіком, який вів таке ж листування ще із сотнею дівчат. Донька Марини досі лікує наслідки цього спілкування у психолога.

Програма віртуальної реальності підлітка, яку презентували в Україні, повинна допомогти дорослим зрозуміти, чому діти опиняються в таких ситуаціях. Часто таке стається не через дитячу необережність, а тому,  що злочинці добре знають психологію дітей.

Як свідчить статистика, 44% інтимних фото дітей у Мережі – це селфі, які діти самі знімають  вдома поки вчать уроки, поки батьки готують вечерю на кухні чи у ванній. В 3D реальності нагадують батькам – нині саме той вечір аби поговорити з дитиною про ризики віртуальної дружби.

Фото: facebook

Новини

18 Квітня 2024

Країни G7 «продовжать працювати» над шляхами застосування активів РФ на підтримку України

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

Всі новини ⇢