У Києві почали зносити ще одну булівлю комплексу в Цимлянському провулку, хоча в КМДА це називали «прямим мародерством»

Новини
У Києві почали зносити ще одну булівлю комплексу в Цимлянському провулку, хоча в КМДА це називали «прямим мародерством»

Компанію-власницю пов’язують з екс-міністром енергетики та екс-головою наглядової ради “Київенерго” Іваном Плачковим.

У Києві на Подолі продовжується знесення будівель колишньої поліцейської дільниці у межах вулиць Кирилівська та Цимлянський провулок. Про це повідомляє громадська організація «Мапа Реновації» в Телеграм та її активіст Дмитро Перов в Фб.

Зокрема, одну з будівель дільниці зносять за адресою Кирилівська, 13-Д. Її було зведено на межі 1860-1870 років у стилі класицизм.

«Сьогодні це частина культурної спадщини України та приклад цінної історичної забудови київського Подолу» — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що власник будівлі, ймовірно, ТОВ «Дніпро-2000», — той самий, що і в Цимлянському провулку, 3. 120-річну будівлю за цією адресою, як вказується, вже наполовину демонтували заради новобуду.

Компанію ТОВ «Дніпро-2000» пов’язують з екс-міністром енергетики та екс-головою наглядової ради “Київенерго” Іваном Плачковим.

«Мапа Реновації» не має даних щодо дозвільної документації на це будівництво, оскільки наразі не працюють відкриті реєстри.

«Тож ми звертаємось до Офісу генерального прокурора із проханням перевірити законність цього будівництва. Крім того, просимо направити на Кирилівську, 13Д інспекторів Департаменту охорони культурної спадщини КМДА (Олександр Никоряк) та Департаменту благоустрою м. Києва (Тімур Ткаченко) для надання відповідних приписів щодо зупинки демонтажних робіт.  Також звертаємося до мера Києва Віталія Кличка із проханням оприлюднити власну позицію щодо руйнування української архітектурної спадщини під час війни у країні та вжити заходів задля збереження цінних будівель міста. Воєнний стан не зупиняє забудовників. Але їх міг би спинити офіційний документ — тимчасова заборона на підготовчі та будівельні роботи на час воєнного стану, ухвалена на рівні міста» — йдеться в дописі.

Зауважимо, що знесення на Кирилівській, 13-Д в КМДА поки не коментували.

Натомість 8 квітня, після повідомлень про знесення в Цимлянському провулку, 3, директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк зазначив агенції “Інтерфакс-Україна”, що ще до війни забудовник намагався знести вказану будівлю. Інспектор департаменту охорони культурної спадщини виїжджав на об’єкт, було видано припис про зупинення робіт.

Об’єкт не мав статусу пам’ятника, але у вересні 2021 року був внесений Київрадою до списку мораторію, об’єктів, які необхідно обстежити для набуття охоронного статусу.

Після (недавнього) сигналу про старт демонтажу наш співробітник виїхав і видав розпорядження про зупинення робіт, але забудовник його проігнорував, аргументувавши, що у воєнний час зупинено всі перевірки. Ми залучили поліцію. 5 квітня було розпочато кримінальне провадження у цій справі. Містобудівні злочини під час війни можна назвати прямим мародерством. Ми не очікували, що будь-хто може собі дозволити подібні злочини. Також зараз відпрацьовується механізм, наприклад, вилучення техніки, яка виводиться на такі роботи, на потреби тероборони чи військових“, – повідомив Нікоряк.

Редакція КиївMedia намагається отриматися коментарі сторін.

Відомо також, що ще в 2008 році ТОВ “Дніпро-2002” виступило замовником “реконструкції будинку в пров. Цимлянський, 3-А, внаслідок чого замість історичної будівлі має бути зведено офісно-учбовий центр на 6-8 поверхів

Фото: Фейсбук

Новини

7 Вересня 2024

голова МЗС звинуватила осередок правлячої партії в послабленні підтримки України

Президент США Байден оголосить про додатковий пакет допомоги Україні на 250 млн доларів

Франція підтримає ініціативу ЄС із військової допомоги Україні за рахунок активів Росії – уряд

6 Вересня 2024

Німеччина передасть Україні самохідні гаубиці і танки Leopard

ВР повернула Стефанішину на колишню посаду і додатково призначила очільницею Мінʼюсту

у Пентагоні назвали ще одну причину не дозволяти Україні бити вглиб Росії

5 Вересня 2024

У багатоквартирному будинку на Київщині стався вибух: у поліції назвали причину (ФОТО)

Верховна Рада звільнила очільника МЗС Кулебу і віцепремʼєрку Верещук

Польща готова допомогти відбудувати будинки у Львові, зруйновані російською атакою

4 Вересня 2024

«всі визначені завдання» Курської операції реалізовуються

ВР не змогла зняти Безуглу із посади заступниці голови комітету нацбезпеки – депутати

Сирський усунув начальника штабу Сил безпілотних систем, його перевірить СБУ – Генштаб

3 Вересня 2024

понад 50% штатної чисельності уряду зазнають змін

Всі новини ⇢