У Київському зоопарку за два роки побільшало тварин: кого вдалося врятувати

Новини
У Київському зоопарку за два роки побільшало тварин: кого вдалося врятувати

У Київському зоопарку станом на 2023 рок на балансі зоопарку перебувало 2050 тварин. Вдалося врятувати та реабілітувати 396 тварин у 2022 році та 102 тварини у 2023 році. У першому кварталі поточного року таких тварин вже 26.

Про це повідомив Київський зоопарк у відповідь на запит “Kyiv24в”.

Надання допомоги постраждалим диким тваринам не передбачає їх обов’язкового подальшого утримання у Київському зоопарку. Наприклад, група плямистих оленів, яких врятовано 4 квітня 2024 року, після фізичного та психологічного відновлення, буде випущена на території Заповідника, який відповідає їхнім природним потребам. Такі тварини не включаються до балансу зоопарку. Друга категорія потерпілих тварин – це ті, що мають власника (зоопарки, заповідники, заказники тощо), але потребують тимчасової перетримки або лікування перед поверненням власнику.

Київський зоопарк продовжує свої програми зі збереження біорізноманіття. Наприклад, вже другий рік поспіль здійснюється випуск червонокнижних європейських хом’яків для відновлення причорноморського степу, а також готується до випуску ховрахів. Крім цього, продовжується робота з відновлення популяцій різних видів, таких як чорна лелека, зубр, лісовий кіт, рись європейська, вечірниця мала та інші.

Окрім заходів зі збереження видів, зоопарк також проводить соціальну та психореабілітаційну роботу в рамках кількох проєктів, особливо в умовах воєнного часу. Один з таких реабілітаційних напрямків втілюють у життя фахівці Київського зоопарку, де за особливою методикою відбувається спілкування учасників зі гризунами, рептиліями, комахами та іншими особливими тваринами, що спершу призводить до емоційного підйому, а далі до психоемоційного розвантаження. По цій програмі вже пройшло понад 50 тисяч учасників – це діти з постраждалих регіонів, військовослужбовці, вимушені переселенці, а також пацієнти дитячих і дорослих медичних закладів.

Нагадаємо, бегемотик Лілі з Київського зоопарку знову повернеться до свого літнього вольєра після зимового періоду. Місцеві мешканці та гості столиці запрошуються на цю подію, щоб насолодитися початком купального сезону разом з ним.

Київ24

Новини

29 Травня 2024

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня 2024

Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Президент Латвії закликає зняти обмеження на удари по військових цілях у Росії

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

Всі новини ⇢