У МОЗ підготували новий дайджест спростувань медичних міфів про COVID-19

Новини
У МОЗ підготували новий дайджест спростувань медичних міфів про COVID-19
  • Людям, які перехворіли на COVID-19, не потрібно вакцинуватися

За даними МОЗ, користувачі поширюють відеоролик, де стверджується, що людям, які перехворіли на COVID-19, не потрібно вакцинуватися – у них високий рівень антитіл, який нібито захищає їх від повторного зараження. «Для чого потрібно робити щеплення, якщо достатньо антитіл. Ці люди не заражаються надалі. У нас навіть статистика показує близько 1% повторної захворюваності», – говорить автор відеоповідомлення.

“Наявність антитіл від COVID-19 свідчить про те, що людина перехворіла на цю хворобу. На сьогодні невідомо, який поріг захисту антитіл або ж скільки часу їм потрібно, щоб ослабити вірус. Дослідження CDC показує, що невакциновані люди, які вже перехворіли на COVID-19, мають ймовірність повторного зараження у 2,34 раза вищу, ніж повністю вакциновані”, – зазначили у міністерстві.

  • «Всесвітній уряд» підготував «таємну» пандемічну угоду та нові епідемії

У МОЗ спростовують інформацію про те, що «Всесвітній уряд створив секретну пандемічну угоду». Так, у соціальних мережах масово поширюється двогодинне дезінформаційне відео, сповнене конспірології та теорій змови про коронавірус і «закулісне керівництво світом».

“Ніякої «секретної пандемічної угоди» не існує – це теорія змови, не підкріплена фактами. Конспірологи, не розібравшись у темі, вигадали «таємну угоду, якої немає у відкритому доступі». Такого документа немає у принципі, а фейк ґрунтується на темі засідання держав-членів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо протидії пандемії”, – зауважили у відомстві.

Більше інформації – за посиланням.

  • Білл Гейтс стоїть за появою штаму «Омікрон» в Африці

У МОЗ зазначили, що у соціальних мережах поширюється нова конспірологічна теорія, в якій філантропа Білла Гейтса звинувачують у «створенні» нового штаму коронавірусу «Омікрон» в Африці «шляхом вакцинації» проти COVID-19. Гейтс, як стверджується в таких постах, причетний до «існування тактичного плану поширення пандемії на планеті з усіма наслідками – вакцинацією та ідентифікацією».

“Вакцинація проти COVID-19 не є причиною мутації вірусів. До постів про фейковий зв’язок вакцинації з новим штамом також додається уривок відео з коментарем Білла Гейтса, який нібито «доводить» ці тези. Ролик – частина його виступу на форумі Bloomberg New Economy, який проходив у Сінгапурі в листопаді 2021 року. Відео не перекладене з англійської мови, аби ще більше ввести в оману прихильників антивакцинації. Іронія полягає в тому, що адепти «всесвітньої змови» поширюють саме той уривок виступу Гейтса, в якому він розмірковує про небезпеку антивакцинаторського руху та про величезну кількість конспірології, що виникла навколо його персони і вакцин проти COVID-19”, – спростували міф у міністерстві.

  • У чоловіків, яких вакцинували від COVID-19, виявили мертві сперматозоїди

За даними МОЗ, у мережі поширюється інформація про те, що після вакцинації від COVID-19 у чоловіків було виявлено мертві сперматозоїди. Пояснюється це тим, що нібито спайковий білок із вакцин здатний прикріплюватися до поверхні сперми. Він нібито може знищити сперму, змінити її ДНК, а також здатний проникнути у піхву та матку. Деякі користувачі посилаються на недавнє дослідження, яке нібито доводить згубний вплив вакцинації від COVID-19 на фертильність чоловіків.

“Наразі немає доказів того, що вакцини від COVID-19 провокують проблеми з фертильністю у чоловіків або впливають на зміну будь-якого параметра сперми. У дослідженні, на яке посилаються користувачі, йдеться не про вплив вакцини від COVID-19, а про вплив вірусу SARS-CoV-2 на чоловіче репродуктивне здоров’я”, – зазначили у дописі.

  • Медсестра зі Словенії викрила змову, що стоїть за вакцинацією від COVID-19

У МОЗ повідомили, що у мережах поширюють інформацію про те, що у Словенії «всі політики та магнати» замість вакцини від коронавірусу нібито отримали плацебо. Про це, за словами користувачів, повідомила «старша медсестра Університетського медичного клінічного центру в Любляні. За її словами, цифра 1 на флаконі з вакциною та в COVID-сертифікаті європейського зразка означає, що людина отримала «плацебо, фізіологічний розчин» замість справжнього препарату. «Номер 2 – класичний флакон з РНК. Номер 3 – стрижень РНК, який містить ген онкології, пов’язаний з аденовірусом, що сприяє розвитку раку», — пишуть автори публікацій.

“Цифрові позначення у COVID-сертифікатах Євросоюзу є номером версії цього електронного документа. Число «01» обов’язково наявне у всіх цифрових COVID-сертифікатах європейського зразка. Крім того жінка, яка викриває «змову», не є медсестрою Університетського медичного клінічного центру в Любляні і ніколи там не працювала”, – написали у відомстві.

Новини

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Всі новини ⇢