У МОЗ підготували новий дайджест спростувань медичних міфів про вакцинацію

Новини
У МОЗ підготували новий дайджест спростувань медичних міфів про вакцинацію

Зокрема, у МОЗ спростували інформацію про те, що одна з побічних реакцій на вакцини від COVID-19 – повна сліпота.

Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень про вакцинацію. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.

  • Медичний журнал «Ланцет» розгромив злочинну політику примусу до вакцинації

У МОЗ зазначили, що «Медичний журнал «Ланцет» розгромив злочинну політику примусу до вакцинації», –це масово поширені спотворені результати дослідження, опубліковані 29 жовтня 2021 в медичному журналі The Lancet Infectious Diseases.

“У мережі суттєво спотворили висновки вчених. У дослідженні йдеться про те, що наявні вакцини залишаються ефективними для запобігання тяжким захворюванням і смертям від COVID-19. Автори публікації також наголошують на важливості подальших заходів у сфері охорони громадського здоров’я для зменшення поширення вірусу навіть серед вакцинованих”, – пояснили у міністерстві.

Більше інформації – ​​за посиланням.

  • Українців без їхньої згоди «пустять на органи»

За даними МОЗ, чергова дезінформаційна хвиля накрила український сегмент соціальних мереж. Користувачі масово поширюють відео з неправдивими твердженнями про новий закон для системи охорони здоров’я України у галузі трансплантації. У роликах стверджується, що відтепер українці нібито «підуть на органи навіть без їхньої згоди», а анатомічні матеріали померлих громадян нібито «почнуть масово розпродавати за кордон». Повідомляється, що нововведення є настільки радикальними, що «родичів позбавлять можливості навіть поховати померлого».

“Силоміць вилучати анатомічний матеріал в українців не будуть. Закон дозволяє дати прижиттєву згоду чи незгоду на донорство своїх органів для трансплантації у разі смерті. Рішення щодо донорства можна змінити протягом життя”, – зауважили у відомстві.

Більше інформації – за посиланням.

  • Одна з побічних реакцій на вакцини від COVID-19 – повна сліпота

У МОЗ повідомили, що користувачі соцмереж поширюють інформацію про те, що серед побічних реакцій на вакцини проти COVID-19 зареєстровано тисячі випадків різних захворювань очей та сотні випадків повної сліпоти. Вони начебто посилаються на дані Агентства з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення Великої Британії.

“Експерти організації Health Desk заявляють, що на сьогодні не встановлено зв’язку між вакциною мРНК від COVID-19 і сліпотою”, – спростували інформацію МОЗ.

Більше про цей міф – за посиланням.

  • Українці, які отримали тисячу гривень за вакцинацію, мають подати декларацію про доходи

За даними МОЗ, у мережі поширюється інформація про те, що громадяни України, які отримали тисячу гривень за вакцинацію проти COVID-19, зобов’язані подати річну декларацію про доходи.

“Виплати, отримані в рамках програми «єПідтримка», не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб і не підлягають оподаткуванню. У коментарі StopFake Державна податкова служба України також підтвердила, що громадянам України не потрібно декларувати цю виплату”, – пояснили у міністерстві.

Більше у спростуванні – за посиланням.

  • Аргентинський футболіст Серхіо Агуеро завершує кар’єру через наслідки вакцинації

МОЗ спростовує поширену інформацію про те, що аргентинський футболіст Серхіо Агуеро змушений попрощатися з футбольною кар’єрою через проблеми з серцем, начебто спричинені вакцинацією від COVID-19. «Уколопропаганда зробила своє! І таких зараз сотні спортсменів! Пропаганда калічить, вона вбиває мрію, улюблену справу, людину…» – стверджують користувачі соцмереж.

“Кардіолог футболіста спростував усі припущення про те, що завершення кар’єри Агуеро було викликане COVID-19 або пов’язане із вакцинацією. Причиною проблем зі здоров’ям у 33-річного гравця став крихітний шрам поряд із серцем після серцевої абляції. Проблеми із серцем у футболіста з’явилися ще у 2004 році”, – написали у відомстві.

Більше у спростуванні – ​​​​за посиланням.

Фото: unsplash

Новини

18 Квітня 2024

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

Всі новини ⇢