У МОЗ відреагували на рішення Ради щодо медичного канабісу

Головне
У МОЗ відреагували на рішення Ради щодо медичного канабісу

У Міністерстві охорони здоров’я запевнили, що «жорстко контролюватимуть» застосування ліків із вмістом медичного канабісу, якщо такий законопроєкт остаточно ухвалить Верховна Рада.

У пресслужбі відомства кажуть, що Україна зробила «важливий крок» до спрощення доступу до ліків на основі медичного канабісу. У МОЗ також підкреслили, що про потрапляння у вільний обіг препаратів із вмістом медичного канабісу не йдеться.

«Застосування ліків буде жорстко контролюватися, як це вже відбувається з наркотичними препаратами», – наголосили в МОЗ.

У міністерстві зауважили, що у світі зібрано достатньо наукових даних, які підтверджують, що застосування ліків на основі медичного канабісу є ефективними при лікуванні понад 50 патологічних станів. Зокрема, неврологічних захворювань: розсіяного склерозу, епілепсії, хвороби Альцгеймера, хвороби Хантінгтона і синдрому Туретта; захворювань травного тракту (за переконливими доказами, коноплі мають значний позитивний ефект на полегшення побічних ефектів під час хіміотерапії при онкологічних хворобах (особливо при нудоті та блювоті) та побічних ефектів, пов’язаних з лікуванням ВІЛ/СНІД.

Позитивний ефект від таких ліків спостерігається також щодо виразкового коліту і хвороби Крона, при запаленні та дисфункції моторики кишківника. Препарати на основі канабісу використовуються для посилення апетиту при захворюваннях, що призводять до втрати ваги та виснаження.

Медичний канабіс застосовують для лікування наркотичної залежності та при психічних розладах (за попередніми доказами, ефективним є використання канабісу як замісної терапії для опіоїдів, стимуляторів (зокрема кокаїну) та алкоголю, для подолання тривоги, посттравматичних стресових розладів і порушення сну.

Також його використовують при хронічному болю невропатичного походження та наданні паліативної допомоги.

«Крім цього, науково доведено, що фітоканабіноїди здійснюють високоефективну антимікробну дію (на стафілококи та стрептококи), а також демонструють помітний позитивний ефект при лікуванні посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, різних форм склерозу, герпесу, діабетичної нейропатії, анорексії та багатьох інших недугів», – додали в МОЗ.

КиївNews

Новини

21 Травня 2024

«Некомфортно надсилати співчуття» – Ландсберґіс нагадав про роль Ірану у війні проти України

20 Травня 2024

Неіснуюче укриття намагалися відремонтувати на Київщині

260 тисяч чоловіків оновили дані – у Міноборони розповіли про оновлення в застосунку «Резерв+»

Чергове засідання «Рамштайну» відбудеться 20 травня

19 Травня 2024

Зеленський щодо ситуації на фронті

Тривалі відключення світла анонсували на Київщині: електропостачання не буде до 12 годин

У Пентагоні розповіли, коли відбудеться наступне засідання «Рамштайну»

18 Травня 2024

Зміни в роботі громадського транспорту анонсували у Києві: маршрути

наступ Росії може складатися з кількох хвиль, на Харківщині була перша

Єрмак щодо Саміту миру у Швейцарії

17 Травня 2024

Підготовка до складного періоду стартувала в Київській області

«Це не наступ, це захист» – Зеленський щодо обмеження використовувати західну зброю для ударів по Росії

Посадовець Кабміну не задекларував майно в Дубаї на $331 000 – «Схеми»

Всі новини ⇢