У Музеї Гончара відкрилась виставка картин до Дня Гідності та Свободи

Новини
У Музеї Гончара відкрилась виставка картин до Дня Гідності та Свободи

Виставка Івана Зозулі “Революційний вернісаж” приурочена до річниці революції Гідності та Помаранчевої революції. На ній представлено 27 мальованих олією полотен.

Митець використав у своїх роботах образи протестувальників, які за словами автора надають рушійну силу будь-яких революцій і змін в Україні, інформує столичний Музей Гончара, де відкрилась виставка художника.

Митець був учасником обох революцій і спеціально приїздив до Києва з Вінниччини. Ігор Зозуля принципово не зображував на полотнах політиків, натомість сфокусувався на протестувальниках. Це проглядається і в назвах його робіт: “Народ – велика сила України”, “Чаю всім вистачить”, “Хлопці трохи змерзли. Грілись біля бочки”, “Закохані на Майдані”, “Українці пишуть лист”.

“Я проста людина, ріс у селі, батько малював. Я міг створювати пейзажі все життя, натомість випало писати революції, став художником-революціонером. Але як інакше? Це наша історія, наша пам’ять, це треба писати”, – пояснив Іван Зозуля.

Виставка відображає дві епохи, а саме Помаранчеву Революцію та Революцію Гідності, що в свою чергу підкреслили, розділивши мистецький простір зали.

“Подібні твори мистецтва ми зазвичай називаємо наївом. Такі художники малюють, бо не можуть не малювати, у цьому їхній талант і самобутність. У картинах Ігоря Зозулі ми бачимо відображення того, що відбувалося на цих двох Майданах, і це важливо, адже зберігає живу пам’ять. Ми на Майдані прореагували на ситуацію і пішли далі, а на полотнах це залишилося, наша реакція тепер зафіксована в матерії. Я радий, що ця виставка презентується в Музеї Івана Гончара”, – зазначає Петро Гончар, генеральний директор Музею Івана Гончара.

Виставку “Революційний Вернісаж” можна відвідати до 18 грудня, з вівторка по неділю з 10:00 до 17:30.

Нагадаємо, з 19 до 1 листопада, у Києві пройде перший міжнародний мистецький фестиваль “Код Ступки”, де країною-гостею мистецького фестивалю буде Грузія (Сакартвело).

Фото: Музей Революції Гідності

Новини

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Всі новини ⇢