У Національній опері відбувся масштабний гала-концерт пам’яті Євгенії Мірошниченко Київ ТБ

Новини
У Національній опері відбувся масштабний гала-концерт пам’яті Євгенії Мірошниченко	    	              
              Київ ТБ

У концерті взяли участь учні виконавиці – відомі в Україні і за кордоном співаки.

Сьогодні відзначають Всесвітній день опери. Одну з її легенд вчора вшанували у Києві. У Національній опері України відбувся концерт “Сузір’я Євгенії Мірошниченко”, присвячений пам’яті відомої оперної співачки Євгенії Мірошниченко. Про це йшлося в сюжеті програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Євгенія Мірошниченко володіла віртуальною вокальною технікою, неперевершеним лірико-колоратурним сопрано і створювала неповторні сценічні образи. Понад чотири десятиліття вона була символом української оперної сцени. Цьогоріч їй мало б виповнитися 90 років.

Концерт став закриттям міжнародного фестивалю, присвяченого ювілею із Дня народження співачки. Фестиваль тривав з літа, і протягом усіх цих чотирьох місяців у трьох містах – Києві, Дніпрі, Харкові – відбувалися не тільки концерти різного формату, різного жанру, а ще й майстер-класи уславлених учнів Євгенії Семенівни.

“Цей фестиваль – це ще й масштабний і дуже резонансний привід нагадати про давню мрію Євгенії Семенівни – це Мала опера. Дуже хочеться, щоб ця велика реставрація торкнулася Малої опери, і там нарешті відкрилася ще одна сцена в Києві. Оперна сцена. Її було б доречно назвати ім’ям Євгенії Мірошниченко”, – зауважила Ольга Стельмашевська, керівниця прес-служби фестивалю.

У фойє театру перед концертом влаштували виставку сценічних костюмів оперної прими. Кожен з них – це новий яскравий образ. Відома співачка Сусанна Чахоян згадує, що її вчителька була різною не лише на сцені, але й в житті. “Вона була абсолютно різною, і для всіх була рідною матір’ю. І тією людиною, яка намічала певні орієнтири в житті. І давала поради стосовно не тільки професії, а й взагалі такі поради, які визачали потім подальшу долю людини”, – додала співачка.

Загалом, в концерті взяли участь понад 20 відомих в Україні і за кордоном виконавців, які представляють вокальну школу Євгенії Мірошниченко. Вони виступили у супроводі Національного симфонічного оркестру України під орудою диригента Віктора Плоскіна.

“Свого роду такий, знаєте, пташиний збір – всі пташки злетілися і будуть співати. Надзвичайно цікаво, надзвичайно вражаюче. Тож я впевнений, що глядачу сподобається. Це буде велике свято. Дійсно свято української вокальної школи та музики”, – прокоментував концерт Віктор Плоскін.

Фкстиваль реалізований за підтримки Українського культурного фонду, щоб ближче познайомити поціновувачів української опери з однією з її легенд та популяризувати українське вокальне мистецтво на міжнародному рівні.

Фото: Фейсбук

Новини

19 Червня 2024

Малюська прокоментував повідомлення про надання адмінпослуг за наявності військово-облікових документів

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

Всі новини ⇢