у РФ роздумують, чи допустити турецького омбудсмена до українських військовополонених

Новини
у РФ роздумують, чи допустити турецького омбудсмена до українських військовополонених

У Росії роздумують щодо того, чи дозволити турецькому омбудсмену відвідати на території РФ українських військовополонених, заявив в ефірі Радіо Свобода (проєкт Свобода Ранок) уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

«Скажемо так, це ще один із елементів нашої тактики, як змінити ситуацію з порушенням прав військовополонених на території Російської Федерації. Знову ж таки, ви побачили тільки публічну позицію. Він приїхав в Україну, він заявив про наміри відвідати територію Російської Федерації. Ми над цим працювали багато місяців», – сказав Лубінець.

«Це були спочатку непублічні зустрічі, обговорення потенційно, чи готовий він взагалі займатися цим питанням. Я окремо хотів би подякувати своєму турецькому колезі, що він не просто погодився. Він особисто приїхав на чотири днів, незважаючи на те, що вони бачили, що, з одного боку, вся територія України – під постійними обстрілами, а, з іншого боку, в них був і є священний місяць Рамадан. Але він приїхав. Після повернення він проінформував мене, що вже через два дні після повернення у нього відбувся перший контакт, дискусія з російською стороною. Потім публічно вони показали, що він з Москальковою зустрівся, це обговорили. Станом на зараз мене поінформовано, що російська сторона взяла час на обмірковування турецької сторони – а саме омбудсмена Туреччини – відвідати на території РФ українських військовополонених. Чекаємо», – додав омбудсмен.

Висловився Дмитро Лубінець і щодо закликів папи Римського обміняти полонених у форматі «всіх на всіх». За його словами, це результати активностей української сторони.

«Я не можу сказати, що станом на зараз у мене є передчуття, що ми на порозі якогось великого обміну всіх на всіх. Це не означає, що ми над цим не працюємо. Але знову ж таки, єдина проблема проблема, з якою ми стикаємось – це небажання російської сторони проводити обмінні процеси», – додав український омбудсмен.

Напередодні в Офісі генерального прокурора повідомили, що російські загарбники розстріляли беззбройних українських військовополонених у Кринках Херсонської області.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у звіті, оприлюдненому 26 березня, заявила, що Росія продовжує катувати і страчувати українських військовополонених. Поміж іншого, експерти провели інтерв’ю з 60 українськими військовими, нещодавно звільненими з полону.

Читайте також: «Розстріл впритул»: чому окупанти страчують полонених із ЗСУ на полі бою?

За словами голови місії Даніель Белль, практично в кожному з них респонденти розповідали, що російські військові й посадовці катують полонених, у тому числі застосовують побиття, електричний струм, змушують довго перебувати в незручному положенні, погрожують розстрілом або імітують його. Більше ніж половина полонених пережила сексуальне насильство.

Наприкінці лютого керівник департаменту Офісу генпрокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Юрій Бєлоусов повідомив, що правоохоронці розслідують 19 кримінальних проваджень про вбивства українських військовополонених. За його словами, з початку повномасштабного вторгнення 45 українських військових були вбиті у полоні.

Київ24

Новини

8 Жовтня 2024

на «Рамштайні» Україна переконуватиме партнерів, що потрібне посилення саме протягом осені

у ЄС шукають можливість подолати вето Угорщини на кошти Фонду миру для України

7 Жовтня 2024

СБУ відкрила справу проти режисерки фільму «Росіяни на війні»

Зеленський про два місяці операції ЗСУ на Курщині: «значно допомагає Україні»

Нідерланди надають близько 400 млн євро на реалізацію плану дій щодо безпілотників

6 Жовтня 2024

У Боснії і Герцеговині перенесли місцеві вибори в районах, які постраждали від повеней

йшлося про підтримку регіону і роботу ППО

Мир в Україні можливий без торгівлі суверенітетом і територіями – Зеленський

5 Жовтня 2024

йшлося про ситуацію на фронті і співпрацю

під час «Рамштайну» Україна представить план перемоги всім партнерам

Канада та Франція засудили викрадення Росією українських дітей

4 Жовтня 2024

Незгодні з політикою Угорщини українські біженці можуть звертатися до суду – єврокомісар

ПАРЄ ухвалила резолюцію до роковин Голодомору: «Україні знову загрожує геноцид»

Всі новини ⇢