У РФ є технології для стеження за користувачами месенджерів – NYT

Головне
У РФ є технології для стеження за користувачами месенджерів – NYT

У Росії на прохання влади створили програми для стеження за користувачами месенджерів Telegram, WhatsApp та Signal. Їх можуть використовувати ФСБ та поліція. Про це пише The New York Times, яка, як стверджується, отримала близько сорока документальних доказів.

Більшу частину ринку технологій для моніторингу телекомунікацій контролює компанія «Цитадель», яка до 2022 року частково належала російському мільярдеру Алішеру Усманову.

Серед дочірніх компаній «Цитаделі» – «МФИ Софт», що розробила інструмент NetBeholder. Програма може визначати, хто з ким, коли і де розмовляє в месенджерах, а також чи додається файл. До змісту листування інструмент доступу не має, наголошує NYT.

Крім того, NetBeholder може відображати розташування двох телефонів протягом дня, щоб визначити, чи вони були поруч. Також програма, використовуючи дані про абонентів телекомунікаційних мереж, може точно визначити родом з якої країни чи регіону Росії користувач.

Раніше, щоб отримати таку інформацію, влада була змушена вимагати її у компаній-власників месенджерів. Отримавши запит, компанії самі вирішували, чи надавати її.

«Цитадель» не відповіла NYT на прохання про коментар. Представник Усманова заявив, що той «вже кілька років не бере участі в ухваленні управлінських рішень компанії».

За заявами Telegram і Signal, замаскувати трафік не можна, але можна використовувати вбудовані функції месенджерів, щоб відстежити його було складніше. У заяві WhatsApp йдеться, що інструменти стеження є «загрозою приватному життю» і що він продовжуватиме захищати особисті бесіди.

За інформацією NYT, деякі російські розробки вже намагалися продати до країн Східної Європи, Центральної Азії, Близького Сходу, Африки та Південної Америки.

КиївNews

Новини

7 Грудня 2023

повторили важливість допомоги Китаю у запобіганні обходу РФ санкцій

там його очолив проросійський політик Драган Станоєвич

Байден звинуватив республіканців у «політичному шантажі» через провал допомоги Україні

6 Грудня 2023

Україна не прагне залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці

Верховний суд підтвердив – УПЦ (МП) має повернути Миколаївський собор у Кременці державі

Москва відкинула чергову пропозицію США про звільнення Вілана та Гершковича

5 Грудня 2023

Грузинський омбудсмен цього тижня відвідає Київ і Варшаву

WP проаналізувала контрнаступ України, який назвала «провальним»

Словенія до кінця року передасть Україні 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування – Мінекономіки

4 Грудня 2023

Нардеп від ОПЗЖ відряджався в Угорщину на 6 днів, а пробув за кордоном 2 місяці і зустрічався з нев’їзним соратником Орбана – «Схеми»

Колишній «регіонал» Шпенов подав заяву на складання мандата – Стефанчук

це фейк, просять не писати туди

Всі новини ⇢