У столиці створили сприятливі умови для раннього виявлення, профілактики та лікування епідемії ВІЛ/СНІДу

Новини
У столиці створили сприятливі умови для раннього виявлення, профілактики та лікування епідемії ВІЛ/СНІДу

Цього року у світі відзначають сорокову річницю перших зареєстрованих випадків ВІЛ/СНІДу.

Подолання епідемії ВІЛ/СНІДу на сьогодні передусім залежіть від того, наскільки доступними для людей будуть заходи з раннього виявлення та лікування.

На цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург у Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Вона зазначила, що цього року у світі відзначають сорокову річницю перших зареєстрованих випадків ВІЛ/СНІДу.

«Свого часу діагноз ВІЛ означав відчай. Наразі існує абсолютний шанс на продовження цілком повноцінного життя за умови вчасно розпочатого адекватного лікування», – заначила Валентина Гінзбург.

Вона нагадала, що у 2016 році Київ підписав Паризьку декларацію про спільну боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу. Мета ініціативи FAST TRACK CITIES – остаточно побороти пандемію через активну протидію. Київ зобов’язався докласти всіх зусиль, щоб 90% людей, які живуть із ВІЛ, знали свій ВІЛ-статус, 90% з тих, хто знає ВІЛ-статус, отримував антиретровірусну терапію і у 90% з них було досягнуто пригнічення вірусу.

«Щоб максимально збільшити показники виявлення ВІЛ у столиці, останніми роками значно розширено можливості щодо тестувань. Сьогодні перевірити свій ВІЛ-статус можна практично у будь-якому медичному закладі. Такі аналізи роблять не лише у спеціалізованому «Центрі СНІДу», а й у стаціонарних закладах, у закладах первинного рівня надання медичної допомоги тощо. Важливо, що ці дослідження абсолютно безоплатні, анонімні та конфіденційні. Швидке тестування можна безвідмовно пройти у найближчому до себе комунальному медзакладі, а за бажанням – навіть у свого сімейного лікаря», – розповіла Валентина Гінзбург.

Усього, за словами директорки профільного Департаменту, за роки роботи ініціативи FAST TRACK CITIES кількість закладів, у яких можна пройти тестування, збільшилося з 6 (це були виключно спеціалізовані установи) до 105.

Також значно розширено і мережу пунктів лікування ВІЛ-інфікованих. Валентина Гінзбург повідомила, що сьогодні для проходження антиретровірусної терапії мешканцю столиці не обов’язково їхати до Київського міського центру СНІДу, як це було ще кілька років тому. Людина може обрати найближчий до себе районний консультативно-діагностичний центр, у кожному з яких створено спеціальні кабінети, де працюють лікарі-інфекціоністи, що пройшли відповідну підготовку.

Також, за словами Валентини Гінзбург, наразі у столиці впроваджено рецептурну видачу препаратів в аптеках КП «Фармація». Таким чином, пацієнт може отримувати ліки в будь-якому з 13 визначених аптечних закладів.

«Вочевидь, це мотивує до регулярного лікування, адже не вимагає від людини витрачати зайві зусилля та час. А ми розуміємо, що саме антиретровірусна терапія перетворює вкрай небезпечне захворювання на контрольований стан, коли людина може вести нормальне життя, працювати, відпочивати, звести до мінімуму небажані прояви ВІЛ-інфекції та загрозу інфікування людей», – сказала Валентина Гінзбург.

Директорка Департаменту охорони здоров’я зазначила, що ці та інші заходи, запроваджені міською владою у тісній співпраці з неурядовими організаціями вже дозволили досягти значних успіхів у виявленні та лікуванні ВІЛ.

Так, на сьогодні 77,7% людей, які живуть з ВІЛ, знають свій ВІЛ-статус, 84,0% з них отримують антиретровірусну терапію, а в 95% людей, які живуть з ВІЛ і отримують лікування, досягнуто пригнічення вірусу.

«Це гарні показники з погляду реалізації FAST TRACK. Проте як лікар я звикла бачити за даними медичної статистики людські долі. Ось ці конкретно цифри означають для мене багато врятованих життів. І я дуже хочу, щоб якомога більше людей, які живуть із ВІЛ, мали змогу жити здоровим життям. Влада та медики роблять для цього багато. Та багато чого залежіть від кожного з нас. Це той випадок, коли небайдужість слід проявити саме до себе. Витратити кілька хвилин, протестуватися, а у разі позитивного результату – розпочати шлях лікування та наполегливо прямувати ним заради себе і близьких», – закликала Валентина Гінзбург.

Нагадаємо, у столиці відбулася акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Фото: facebook

Новини

17 Квітня 2024

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

Всі новини ⇢