У столиці визначено 10 лікарень для госпіталізації хворих із підозрою на інсульт: перелік

Новини
У столиці визначено 10 лікарень для госпіталізації хворих із підозрою на інсульт: перелік

За 9 місяців 2021 року у лікарнях столиці було проліковано понад 6 тисяч осіб, хворих на мозковий інсульт, у 2020 році – понад 8 тисяч людей.

Місто прагне створити максимум можливостей для киян у частині профілактики та раннього виявлення захворювань, які можуть призвести до інсульту.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

«Сьогодні – Всесвітній день боротьби з інсультом, а отже – день обізнаності населення про серцево-мозкові захворювання. Особливо зараз – під час пандемії COVID-19 та жорстких карантинних обмежень – необхідно дуже ретельно слідкувати за своїм здоров’ям, способом життя та харчуванням, аби не провокувати ризики та ускладнення хронічних хвороб», – наголосила вона.

За словами Ганни Старостенко, за 9 місяців 2021 року у лікарнях столиці було проліковано понад 6 тисяч осіб, хворих на мозковий інсульт, у 2020 році – понад 8 тисяч людей.

На сьогодні у столиці визначено 10 стаціонарних закладів охорони здоров’я для госпіталізації хворих із підозрою на гострий мозковий інсульт:

 • Київська міська клінічна лікарня № 1
 • Київська міська клінічна лікарня № 3
 • Київська міська клінічна лікарня № 4
 • Київська міська клінічна лікарня № 6
 • Київська міська клінічна лікарня № 7
 • Київська міська клінічна лікарня № 8
 • Київська міська клінічна лікарня № 9
 • Київська міська клінічна лікарня № 12
 • Олександрівська клінічна лікарня м. Києва
 • Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги.

Крім того, як зауважила заступниця голови КМДА, у консультативно-діагностичних центрах міста працюють діагностичні кабінети, де кияни можуть пройти обстеження на виявлення патологій серцево-судинної системи.

«Кабінети оснащені сучасними апаратами УЗД та електрокардіографами, а персонал пройшов відповідне навчання. Лише цього року понад 40 тисяч містян скористалися цією медичною послугою, із них у більш ніж 25% було виявлено різноманітні серцево-судинні патології», – зазначила Ганна Старостенко.

Заступниця голови КМДА також розповіла, що у рамках міської цільової програми «Здоров’я киян» містяни мають можливість здійснити скринінги на рівень цукру та холестерину у крові: «Адже саме цукровий діабет та різноманітні серцево-судинні патології створюють найбільші ризики для мозкового інсульту».

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.

За даними Центру громадського здоров’я, щороку в Україні стається 100-110 тисяч інсультів (понад третини з них – у людей працездатного віку), 30-40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% – протягом року від початку захворювання; 20–40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.

Як правило, розпізнати інсульт можна за такими симптомами:

 • людина не може посміхнутися, при цьому зазвичай опускається куточок губ;
 • постраждалий не може нормально говорити – вимова нерозбірлива та плутана;
 • людина не може підняти руки вгору або ж одна рука занадто слабка і не ворушиться;
 • виникає слабкість чи оніміння у правій або лівій частині тулуба та кінцівках.

Якщо ви помітили хоча б один із цих проявів, особливо після епізоду підвищеного артеріального тиску, негайно викликайте екстрену допомогу! Чим швидше пацієнту нададуть професійну медичну допомогу, тим більше шансів уникнути важких ускладнень.

Нагадаємо, У Києві безоплатно лікують інсульт 14 лікарень: перелік закладів.

Фото: facebook