Україна 26 грудня планує порушити питання щодо перебування Росії в Радбезі ООН – МЗС

Новини
Україна 26 грудня планує порушити питання щодо перебування Росії в Радбезі ООН – МЗС

У понеділок, 26 грудня, Україна має намір порушити питання про подальше перебування Росії в Раді безпеки ООН, зазначив голова МЗС Дмитро Кулеба під час телемарафону.

«Завтра ми офіційно виступимо з такою позицією… У нас питання дуже просте: а чи має право Росія залишатися постійним членом Ради безпеки ООН і бути в Організації Об’єднаних Націй взагалі? У нас є переконлива та аргументована відповідь – ні, не має», – наголосив міністр.

Він також зазначив, що питання того, що буде з Росією після її поразки в розв’язаній нею війні, перестає бути табу для світової дипломатії.

«Ці питання поки не обговорюють на пресконференціях і в публічних заявах лідерів держав і урядів, але рівнем нижче люди вже ставлять питання – якою має стати Росія, щоб вона не становила загрози миру і безпеці», – додав Кулеба.

На виступі на засіданні Радбезу ООН 23 листопада президент України Володимир Зеленський виступив за позбавлення права вето Росії у Радбезі ООН, вказавши, що одне крісло в Раді безпеки ООН «досі окуповане».

Американське видання Foreign Policy повідомило, що американські законодавці – члени Гельсінської комісії Конгресу США, внесли до Конгресу резолюцію із закликом до адміністрації Джо Байдена ініціювати процес виключення Росії із Ради безпеки ООН.

У тексті резолюції, який цитує видання, йдеться про те, що «кричущі порушення» Росією Статуту ООН, серед них спроба незаконної анексії частини території України, злочини проти цивільного населення в Україні, ядерні загрози та інші дії, ставлять під сумнів право Росії на постійне членство у Раді безпеки.

У Статуті ООН не передбачено можливості позбавлення країни постійного членства у Раді безпеки ООН. Для виключення країни з ООН потрібна згода двох третин членів Генеральної асамблеї ООН та одностайне схвалення цього рішення Радою безпеки.

У той час, як подібні резолюції Конгресу не є обов’язковими для виконання, ця акція, пише Foreign Policy, відображає настрої в Конгресі та Білому домі, де обговорюється питання щодо обмеження впливу Росії в ООН.

Ідея, підтримувана Гельсінською комісією, полягає у спробі оскаржити статус Росії як законного спадкоємця Радянського Союзу в ООН.

Україна, будучи, поряд із Росією та Білоруссю, однією з держав-засновниць ООН, може заявити про своє право на місце в Раді безпеки ООН як єдина з цих трьох держав-спадкоємців СРСР, яка не порушила Статут ООН, і надати своєму представнику повноваження як члена Ради безпеки.

У такому разі для схвалення цих повноважень теоретично потрібна лише згода 9 членів Ради безпеки ООН. Виконання такого плану, зазначає Foreign Policy, залишається предметом суперечок фахівців. Його здійснення пов’язане з труднощами через 30-річний прецедент, коли право Росії на постійне членство не ставилося під сумнів.

Київ24

Новини

23 Квітня 2024

Зеленський каже, що домовився з Байденом про постачання ATACMS

22 Квітня 2024

На Київщині треба чекати змін у погоді: синоптики дали прогноз

ситуація найближчим часом буде «досить важка», але «Армагеддон не відбудеться»

Допомога США збільшує шанси України на перемогу – Єрмак

21 Квітня 2024

У Київському зоопарку за два роки побільшало тварин: кого вдалося врятувати

США можуть надіслати в Україну додаткових військових радників

Кулеба подякував Палаті представників Конгресу США

20 Квітня 2024

Малюська каже, що для мобілізованих засуджених створюватимуть окремі підрозділи

Україна та Європейський інвестиційний банк підписали меморандум щодо співпраці на 10 років – уряд

У Офісі президента повідомили про підготовку зустрічі Зеленського з Орбаном

19 Квітня 2024

«Чи справді життя скрізь є однаково цінним» – Зеленський на засіданні Ради Україна-НАТО про вибір для альянсу

У Кремлі відмовилися обговорювати прихильника фашизму Ільїна, якого цитує Путін

НАТО працює над можливістю передати Україні більше ППО, не лише Patriot – Столтенберґ

Всі новини ⇢