Україна буде учасницею мирних переговорів – Трамп

Головне
Україна буде учасницею мирних переговорів – Трамп

Президент США Дональд Трамп заявив 13 лютого в Білому домі, що Україна буде учасницею майбутніх переговорів про «завершення війни».

На прохання журналістів прокоментувати, чи будуть українці брати участь у діалозі, які адміністрація Трампа матиме з Росією, президент США заявив: «Звісно, будуть».

«У нас буде Україна, буде Росія, будуть залучені й інші люди», – відзначив глава американської держави. Розмови, які 12 лютого відбулися з президентами Росії та України Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським, Трамп назвав «гарними».

«Хтось каже, що я мав першим зателефонувати Зеленському. Але я так не вважаю. Нам потрібно дізнатись, хоче Росія укласти угоду чи ні. Я знаю, що Зеленський хоче укласти угоду, бо він мені про це сказав. Тепер я знаю, що Росія теж хоче укласти угоду», – сказав президент США.

Читайте також: Трамп: США і далі допомагатимуть Україні, щоб «Путін не cказав, що переміг»

12 лютого Дональд Трамп мав телефонні переговори спочатку з Путіним, а потім із президентом України Володимиром Зеленським.

Він поспілкувався із журналістами у Білому домі через кілька годин після своєї телефонної розмови з Путіним, під час якої, за словами Трампа, вони домовилися негайно розпочати мирні переговори щодо війни, яку РФ веде проти України.

КиївNews

Новини

20 Липня 2025

Зеленський анонсував підготовку нового обміну полоненими між Україною та рф

19 Липня 2025

Сибіга закликав росію депортувати українців напряму на кордон з Україною

Ситуація на фронті: понад 180 боєзіткнень та понад тисячу втрат ворога за добу

В Україні заблокували чотири інтернет-магазини, що поширювали російські книги

18 Липня 2025

В Україні створять аналог DOGE для оптимізації бюджетних витрат

ЄС затвердив 18-й пакет санкцій проти рф: Україна готує синхронізацію

Верховна Рада затвердила новий уряд на чолі з Юлією Свириденко

17 Липня 2025

США відтермінували постачання Patriot до Швейцарії через пріоритет України

Зеленський запропонував призначити Юлію Свириденко прем’єр-міністром України

У Києві жінку судитимуть за вбивство подруги під час сварки

16 Липня 2025

ЄС планує виділити Україні 100 млрд євро у довгостроковому бюджеті 2028-2034 років

Сікорський: Повітряний удар рф по заводу «Барлінек» у Вінниці наближає війну до кордонів Польщі

Тимур Ткаченко підписав понад 700 рішень для стабільної роботи Києва під час війни

Всі новини ⇢