Україна може мати користь від наслідків заколоту Пригожина і невизначеного майбутнього його ПВК – Інститут вивчення війни

Новини
Україна може мати користь від наслідків заколоту Пригожина і невизначеного майбутнього його ПВК – Інститут вивчення війни

Нинішня гра влади Володимира Путіна, Олександра Лукашенка та Євгена Пригожина ще не закінчилася і матиме короткострокові та довгострокові наслідки, які можуть принести користь Україні, переконані американські аналітики з Інституту вивчення війни (ISW).

«Реакція Кремля на наслідки збройного заколоту Пригожина вказує на більш вигідні умови для України порівняно з ситуацією до 24 червня», – кажуть в ISW.

Експерти кажуть, що поки незрозуміло, чи буде міноборони Росії розформовувати загони «вагнерівців» та переводити їх особовий склад до регулярних частин російської армії. Але така кардинальна реорганізація була б рівносильною розпуску ПВК «Вагнер» в Україні як окремої одиниці та «ліквідувала б унікальну бойову силу, яку ПВК «Вагнер» розвинула для себе в Україні».

«Кампанія Кремля, спрямована на знищення репутації Пригожина та, можливо, розпуск сил ПВК «Вагнер» в Україні зменшує ймовірність того, що Путін оголосить нову хвилю мобілізації резерву найближчим часом», – зазначають американські аналітики.

ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити компанію. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів». Переговори про припинення заколоту відбулися за посередництва Олександра Лукашенка.

Російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди за повідомленнями, відправився Пригожин.

Київ24

Новини

5 Березня 2024

Єврокомісія запропонує заходи для переведення ВПК у «режим воєнної економіки»

4 Березня 2024

Зеленський змінив командувача Сил підтримки ЗСУ

У Київській області з'явився новітній громадський транспорт: деталі (Фото)

Республіканці назвали новий термін розгляду допомоги Україні – CNN

3 Березня 2024

Після розмови з Лі Хуеєм у МЗС РФ заявили, що «без участі Росії» переговори про мир в Україні неможливі

В київських лісах ввели суворі заборони

Сирський має «карт-бланш на кадрові зміни в армії» – Зеленський

2 Березня 2024

У Київській області прогнозують серйозну зміну погоди: синоптики

ЄС посилить перевірки перевізників через побоювання фермерів щодо зерна з України – єврокомісар

Байден обговорив підтримку України з прем’єркою Італії

1 Березня 2024

Рютте і Зеленський домовилися про прискорення надання Україні F-16

Макрон про свою заяву щодо відправки західних військ в Україну: коментарі є «продуманими»

ISW проаналізував заяви Путіна про загрозу ядерної війни

Всі новини ⇢