Україна планує побудувати до 1 ГВт генерації цього року – Зеленський

Новини
Україна планує побудувати до 1 ГВт генерації цього року – Зеленський

Президент Володимир Зеленський під час конференції з відновлення України в Берліні закликав до інвестицій і допомоги Києву з відновленням енергетичного сектору, який своїми ударами руйнує Росія. За словами Зеленського, Україна за допомогою партнерів планує побудувати цього року до 1 гігавата газової маневреної генерації і ще чотири гігавати у найближчі роки.

«Одна з основних путінських мішеней в Україні – це енергетика… Зараз Україна страждає від найбільш деструктивної форми російського бачення енергії як зброї. Внаслідок ударів російських ракеті і дронів знищено вже дев’ять ГВт потужності. При тому, що пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 ГВт. Отже, половини тепер не існує», – сказав президент.

«І це ще не межа його (Путіна – ред.) терору», – додав він.

За словами Зеленського, одним з елементів для нормального функціонування енергетики в Україні є високоефективна, децентралізована маневрена газова генерація, що здатна вирішити питання дефіциту енергії «сьогодні, а завтра буде переведена на водень і балансуватиме нову «зелену» енергію».

«Саме в цій галузі європейські та, зокрема, німецькі компанії є технологічними лідерами. Саме в цій галузі у нас є чіткий план, як збудувати до 1 гігавата потужності вже цього року… Потрібно говорити не тільки про перспективу, потрібно вирішувати проблеми сьогодні. Сьогодні йде війна… І ще 4 гігавати – в наступні найближчі роки», – сказав Зеленський.

Він додав, що саме в цій галузі на конференції підпишуть перші контракти. «І саме для цього ми потребуємо вашого максимального лідерства, передусім для експортно-кредитного фінансування проєктів, і також вашої експертизи та реального досвіду, підтвердженого зокрема німецькими громадами. Це те, що зміцнить обидві наші країни», – додав голова держави.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії, що діють в Україні, — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Київ24

Новини

20 Червня 2024

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня 2024

У Києві переплатили за електроенергію майже 12 мільйонів гривень

Верховна Рада підтримала законопроєкт про військову поліцію

Малюська прокоментував повідомлення про надання адмінпослуг за наявності військово-облікових документів

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

Всі новини ⇢