Україна відновила другу резервну лінію електропередачі до ЗАЕС – МАГАТЕ

Новини
Україна відновила другу резервну лінію електропередачі до ЗАЕС – МАГАТЕ

Україна відновила другу резервну лінію електропередачі до Запорізької атомної електростанції, чотири основні, як і раніше, не працюють, повідомило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

«Було відновлено другу резервну лінію електропередачі до ЗАЕС. Це дає змогу однією лінією забезпечувати електростанцію зовнішньою електроенергією, необхідною для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки, а іншу тримати в резерві», – йдеться в оновленні МАГАТЕ щодо України на його сайті в понеділок пізно ввечері.

У МАГАТЕ зазначили, що останній діючий реактор №6 ЗАЕС, який працював кілька днів на потужності, необхідній для забезпечення власних потреб станції, був зупинений (10 вересня – ред.) після відновлення лінії електропередачі 330кВ і перейшов у режим холодної зупинки, як і п’ять інших реакторів раніше.

«Наразі відновлено лінію 750/330 кВ, яку використовують для забезпечення електростанції необхідним для її функцій безпеки ресурсом, а раніше відновлена лінія 330 кВ залишається в резерві», – пояснили в агентстві, додавши, що обидві лінії можуть отримувати електроенергію від мережі через розподільчий пункт сусідньої ТЕС.

Водночас генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі наголосив, що, незважаючи на наявність уже двох ліній електропередачі, які забезпечують доступ ЗАЕС до зовнішнього джерела живлення, ситуація з ядерною безпекою та захистом на станції, розташованій у зоні бойових дій, залишається нестабільною.

У МАГАТЕ вкотре наголосили на необхідності створення зони ядерної безпеки та захисту на ЗАЕС. В агентстві зазначили, що Ґроссі розпочав попередні консультації зі сторонами.

Українське МЗС заявило, що єдиним способом гарантувати ядерну безпеку на Запорізькій атомній електростанції є її деокупація.

Російські війська захопили ЗАЕС і місто-супутник Енергодар 4 березня. Росія відмовляється створювати демілітаризовану зону довкола ЗАЕС. Станція неодноразово піддавалася обстрілам. 5 серпня сталося вперше в історії станції на певний час повне відключення Запорізької АЕС від енергомережі.

На початку вересня місія МАГАТЕ відвідала Запорізьку АЕС. 2 вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що два експерти організації продовжать роботу на АЕС на постійній основі.

Київ24

Новини

19 Червня 2024

Малюська прокоментував повідомлення про надання адмінпослуг за наявності військово-облікових документів

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

Всі новини ⇢