Українська лауреатка «Нобеля» назвала причину недостатньої ефективності міжнародних правозахисників під час війни

Новини
Українська лауреатка «Нобеля» назвала причину недостатньої ефективності міжнародних правозахисників під час війни

Міжнародні правозахисні організації виявилися недостатньо ефективними під час повномасштабної війни Росії проти України через бюрократизм і страх взяти на себе відповідальність, заявила в інтерв'ю Радіо Свобода Олександра Матвійчук – очільниця «Центру громадянських свобод», який став лауреатом цьогорічної Нобелівської премії миру.

«Ці організації були створені, щоб працювати в небезпеці і захищати права людини або надавати гуманітарну допомогу. Вони були створені, щоб бути готовими це робити не тільки у спокійному Берліні, Женеві, Брюсселі. А отут – там, де все відбувається. І ось ця мета, яка закладалася при їхньому створенні, обросла великою кількістю бюрократичних процедур, які, скоріш за все, в мирний час ефективні, але в критичний час вони не дають виконати мету, яка ставилася перед організаціями при їх заснуванні», – наголосила вона.

За словами Матвійчук, саме через бюрократичні правила «усі без винятку» міжнародні правозахисні організації на початку повномасштабного вторгнення евакуювали своїх співробітників з України замість того, щоб залишитись і виконувати свої безпосередні функції.

«Вони це почали робити, тому що у них є такі протоколи безпеки... І я приходжу до висновку, що в критичний час важлива не так процедура, як власне лідерство, як вміння правильно проаналізувати ситуацію, ухвалити правильне в цій ситуації рішення і взяти за нього відповідальність, ризикнути. Це те, що міжнародні організації не хочуть робити», – зазначила очільниця «Центру громадянських свобод».

Під час широкомасштабної війни на адресу низки міжнародних правозахисних організацій лунає критика як від частини українців, так і від представників української влади через їх, нібито, недостатню ефективність.

Зокрема, 14 жовтня радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив у коментарі Радіо Свобода, що ОП готовий поставити на міжнародному рівні питання про розформування Міжнародного комітету Червоного Хреста і створення альтернативної структури в разі, якщо МКЧХ і надалі не виконуватиме своїх прямих функцій.

Раніше генеральний директор Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Роберт Мардіні заявляв, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну співробітники Червоного Хреста змогли відвідати кілька сотень військовополонених з обох сторін. Завдяки цьому близько трьох тисяч сімей військовополонених отримали новини про своїх утримуваних родичів.

Окрім того, у МКЧХ заявляли у жовтні, що готові направити своїх представників до всіх військовополонених у Росії, зокрема й до утримуваних у колонії в окупованій російськими військами Оленівці на Донеччині, але їх туди не пускають.

Київ24

Новини

25 Червня 2025

Масштабна ракетна атака на Дніпро: 11 загиблих та понад 100 поранених

24 Червня 2025

Україна та Данія домовилися про виробництво української зброї у Данії

У Києві завершено пошукову операцію після ракетного удару: триває ліквідація наслідків

У Києві викрили тіньову схему паркування біля ринку «Фермер» на Троєщині

23 Червня 2025

Кіт Келлог обговорив із Лукашенком припинення війни рф проти України

Сибіга: росія не може бути посередником у врегулюванні конфлікту на Близькому Сході

МОЗ оприлюднив перелік київських пляжів, де купатися заборонено через забруднення

22 Червня 2025

Резніков розповів про поведінку делегації рф на переговорах і вплив на хід розмов

У Голосіївському районі Києва під час пожежі виявили тіло чоловіка

Найгарячіший напрямок фронту: втрати ворога та основні бойові зіткнення за добу

21 Червня 2025

Україна впроваджує нову зброю для боротьби з дронами «Шахед»

У Києві планують закупити понад 2000 біокабін для районних ярмарків

У Києві викрили сім підпільних казино у Святошинському та Деснянському районах

Всі новини ⇢