Українська лауреатка «Нобеля» назвала причину недостатньої ефективності міжнародних правозахисників під час війни

Новини
Українська лауреатка «Нобеля» назвала причину недостатньої ефективності міжнародних правозахисників під час війни

Міжнародні правозахисні організації виявилися недостатньо ефективними під час повномасштабної війни Росії проти України через бюрократизм і страх взяти на себе відповідальність, заявила в інтерв’ю Радіо Свобода Олександра Матвійчук – очільниця «Центру громадянських свобод», який став лауреатом цьогорічної Нобелівської премії миру.

«Ці організації були створені, щоб працювати в небезпеці і захищати права людини або надавати гуманітарну допомогу. Вони були створені, щоб бути готовими це робити не тільки у спокійному Берліні, Женеві, Брюсселі. А отут – там, де все відбувається. І ось ця мета, яка закладалася при їхньому створенні, обросла великою кількістю бюрократичних процедур, які, скоріш за все, в мирний час ефективні, але в критичний час вони не дають виконати мету, яка ставилася перед організаціями при їх заснуванні», – наголосила вона.

За словами Матвійчук, саме через бюрократичні правила «усі без винятку» міжнародні правозахисні організації на початку повномасштабного вторгнення евакуювали своїх співробітників з України замість того, щоб залишитись і виконувати свої безпосередні функції.

«Вони це почали робити, тому що у них є такі протоколи безпеки… І я приходжу до висновку, що в критичний час важлива не так процедура, як власне лідерство, як вміння правильно проаналізувати ситуацію, ухвалити правильне в цій ситуації рішення і взяти за нього відповідальність, ризикнути. Це те, що міжнародні організації не хочуть робити», – зазначила очільниця «Центру громадянських свобод».

Під час широкомасштабної війни на адресу низки міжнародних правозахисних організацій лунає критика як від частини українців, так і від представників української влади через їх, нібито, недостатню ефективність.

Зокрема, 14 жовтня радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив у коментарі Радіо Свобода, що ОП готовий поставити на міжнародному рівні питання про розформування Міжнародного комітету Червоного Хреста і створення альтернативної структури в разі, якщо МКЧХ і надалі не виконуватиме своїх прямих функцій.

Раніше генеральний директор Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Роберт Мардіні заявляв, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну співробітники Червоного Хреста змогли відвідати кілька сотень військовополонених з обох сторін. Завдяки цьому близько трьох тисяч сімей військовополонених отримали новини про своїх утримуваних родичів.

Окрім того, у МКЧХ заявляли у жовтні, що готові направити своїх представників до всіх військовополонених у Росії, зокрема й до утримуваних у колонії в окупованій російськими військами Оленівці на Донеччині, але їх туди не пускають.

Київ24

Новини

23 Квітня 2024

Кулеба прокоментував обмеження консульських послуг для чоловіків за кордоном

Зеленський каже, що домовився з Байденом про постачання ATACMS

22 Квітня 2024

На Київщині треба чекати змін у погоді: синоптики дали прогноз

ситуація найближчим часом буде «досить важка», але «Армагеддон не відбудеться»

Допомога США збільшує шанси України на перемогу – Єрмак

21 Квітня 2024

У Київському зоопарку за два роки побільшало тварин: кого вдалося врятувати

США можуть надіслати в Україну додаткових військових радників

Кулеба подякував Палаті представників Конгресу США

20 Квітня 2024

Малюська каже, що для мобілізованих засуджених створюватимуть окремі підрозділи

Україна та Європейський інвестиційний банк підписали меморандум щодо співпраці на 10 років – уряд

У Офісі президента повідомили про підготовку зустрічі Зеленського з Орбаном

19 Квітня 2024

«Чи справді життя скрізь є однаково цінним» – Зеленський на засіданні Ради Україна-НАТО про вибір для альянсу

У Кремлі відмовилися обговорювати прихильника фашизму Ільїна, якого цитує Путін

Всі новини ⇢