Ульянов допоміг. Редакція новоствореного видання YAR, яке мало писати про події у Бабиному Яру, повністю звільнилась

Новини
Ульянов допоміг. Редакція новоствореного видання YAR, яке мало писати про події у Бабиному Яру, повністю звільнилась

Головний редактор Євген Сафонов зазначив, що “не зійшовся із видавцем” у баченні проєкту.

Про звільнення всієї редакції YAR Media написав 27 жовтня керівник редакторської групи Євген Сафонов.

У Музеї Бабиного яру працюють професійні чесні сміливі люди. Вони створюють визначні проекти. Одним із таких проектів міг стати YAR. Але на тому, що можна робити від його імені, а чого робити принципово не можна, ми з видавцем не зійшлися. Редакція всім складом йде у вільне плавання“, – заявив він.

Про запуск нового медіа YAR минулого тижня повідомляв кінематографіст та режисер Анатолій Ульянов – емігрант із України, який наразі мешкає в США. Саме Анатолій розробляв концепцію нового медіа спільно з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр». А запросив Ульянова на цю посаду росіянин Ілля Хржановський, який є нині художнім керівником меморіального комплексу.

Сьогодні Анатолій Ульянов на своїй Facebook-сторінці написав, що проти нього начебто розв’язана “кампанія цькування, мета якої – залякати редакцію та саботувати запуск YAR MEDIA“.

Йшлося про те, що раніше Анатолій Ульянов неодноразово засуджував політику Ізраїлю щодо Палестини й громадськійсть у цих заявах вбачала антисемітизм. Ульянов зазначив, що і досі не підтримує дії держави Ізлаїль щодо палестинців, але не вважає це антисемітизмом, бо, як він зазначив, у цих заявах немає нічого проти єврейського народу.

Так чи інакше, моє ставлення до чогось – це моя особиста позиція. Яку я розміщую у своїх каналах“, – зазначив Ульянов.

Проте, окрім його минулих заяв, громадськості не сподобалося і те, як Ульянов презентував концепцію нового медійного проєкту, який мав би розказати історію трагедії Бабиного Яру сучасними мультимедійними методами. Зокрема, у його презентації були слова наступного змісту:

YAR покликаний досліджувати різноманітність людини засобами документального кіно. Уявіть, що Дзига Вертов вступив у гей-шлюб з Довженком, і в жарі простирадл вони породили «Київнаукфільм» з тіктоками та селфі. Не Діснейленд, але з чогось потрібно починати“.

Подальша доля медіапроєкту, у зв’язку зі звільненням всієї редакції, наразі невідома.

Фото: Фейсбук