Унікальна операція: у Києві лікарі “Охмадиту” вирізали немовляті рідкісну грижу відео
НовиниДіагноз дитині поставили ще на 20 тижні вагітності, мамі пропонували зробити аборт.
Лікарі столичного “Охматдиту” провели унікальну операцію, вирізавши грижу розміром із голівку немовляти. Черепно-мозкову патологію у маленької пацієнтки виявили ще під час обстежень в утробі матері. Ризик виносити таку дитину був дуже великий. Проте дівчинка вижила і зараз почуває себе набагато краще, йдеться в сюжеті ТСН.
Маленька Віолетта разом з мамою від моменту свого народження вже другий місяць знаходиться у лікарні. Тут вона проходить реабілітацію після важкої операції. Адже одразу після народження Віолетті видалили гігантську грижу, на місці якої залишилися рани. Мозкова кила, більша від голівки Віолетти, почала рости ще коли дівчинка формувалася в утробі мами.
“Ми цей діагноз дізналися, коли було 20 тижнів. Лікарі наполягали на тому, щоб ми перервали вагітність”, – розповіла мати Світлана.
Медики пояснили, що попри те, що велика частина мозку була збережена, жодних гарантій, що дитина зможе бути здоровою після операції, не було. “Це операція п’ятого ступеня складності з п’яти, які існують в нейрохірургії. Ризик величезний”, – зазначив завідувач відділення нейрохірургії НДСЛ “Охмадит” Павло Павловський.
Для проведення рідкісної операції лікарі радилися на перинатальному консиліумі, потім мама проходила щомісячні огляди та МРТ. Уже під час пологів лікарі знали про вроджену ваду розвитку, тож Світлані робили кесарів розтин. І одразу після народження, вже в “Охматдиті” лікарі розпочали першу з трьох операцій, яку пережила Віолетта.
Наразі зайва рідина з головного мозку немовляти через спеціальну трубку витікає в черевну порожнину.
“Дитина розвивається нормально, емоційно розвивається. Впізнає маму. Буде нормальною дитиною, сподіваюся, але буде приїжджати до нас на консультацію і спостерігатися”, – зауважив генеральний директор НДСЛ “Охматдит” Володимир Жовнір.
Подарувати Віолетті життя змогли завдяки злагодженій роботі фахівців та мамі, яка вчасно пішла на УЗД і, попри діагноз, не відмовилася народжувати. Адже більшість жінок відмовляється від дітей, або робить аборт, коли на УЗІ визначають патологію плоду.
“Коли бачать ці вади розвитку у новонароджених батьки, особливо молоді мами, вони відмовляються часто від цих дітей. На сьогодні таких діток в нас восьмеро під опікою по всій Україні”, – розповідає очільниця благодійної організації “Мама і немовля” Алла Мельничук.
Нагадаємо, що нещодавно у Києві лікарі провели операцію по видаленню пухлини новонародженому. Страшна патологія була у півтора рази більша за голову немовля та тиснула на верхні дихальні шляхи, позбавляючи дитину можливості повноцінно дихати.
Фото: скріншоти
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →