Уряд оприлюднив текст підписаного зі США меморандуму щодо економічного партнерства

Головне
Уряд оприлюднив текст підписаного зі США меморандуму щодо економічного партнерства

Кабінет міністрів України оприлюднив текст меморандуму, підписаного напередодні між Україною і США на шляху до спільної угоди про економічне партнерство.

«Україна і Сполучені Штати Америки підписали меморандум, який засвідчує конструктивну спільну роботу над угодою про економічне партнерство та підтверджує намір фіналізувати й укласти угоду, яка буде вигідна обом народам. Угода передбачатиме створення Фонду інвестицій у відбудову України. У меморандумі йдеться, що угода відкриватиме можливості для значних інвестицій, модернізації інфраструктури і взаємовигідного партнерства України і США. Крім того, він підтверджує прагнення американського народу інвестувати разом з українським народом у вільну, суверенну та безпечну Україну», – зазначили в уряді.

У тексті меморандуму вказано, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відвідає Вашингтон протягом тижня, починаючи з 21 квітня, щоб зустрітися з міністром фінансів США Скоттом Бессентом і «підтримати на високому рівні завершення технічних обговорень щодо умов угоди про створення інвестиційного фонду відбудови».

«Очікується, що переговорні групи прозвітують про прогрес до 26 квітня 2025 року з метою завершення обговорень до цієї дати і якнайшвидшого підписання», – йдеться у тексті документа.

Напередодні міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що Україна і Сполучені Штати «зробили крок» до спільної угоди про економічне партнерство, підписавши меморандум, «який засвідчує конструктивну спільну роботу наших команд і намір фіналізувати й укласти угоду, яка буде вигідна обом нашим народам».

Міністерка додала, що сторони готують створення Фонду інвестицій у відбудову України. Угода, за її словами, відкриватиме можливості для інвестицій, модернізації інфраструктури та взаємовигідного партнерства України та Сполучених Штатів – «саме з такою метою команди працюють над документом».

Свириденко уточнила, що наступними кроками будуть фіналізація тексту угоди, її підписання й подальша ратифікація парламентами.

Президент США Дональд Трамп заявив, що угода про корисні копалини готова, і він очікує, що вона буде підписана наступного четверга.

30 березня Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, і попередив, що у такому разі на нього чекатимуть «великі проблеми».

За даними агенції Bloomberg, Україна запропонує внести зміни до нового проєкту угоди про корисні копалини, зокрема обіцянку збільшити інвестиції США.

Читайте також: «Жодної такої міжнародної угоди ніколи в світі не було» – що (не) так із новою угодою про надра?

Газета Financial Times й агентство Bloomberg, які ознайомились із новим проєктом угоди, повідомили, що Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка поширюватиметься на всі природні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи країни.

Як зазначає FT, у цій угоді США не пропонують Києву жодних гарантій безпеки. Попередня версія угоди також не містила тих гарантій безпеки для України, на яких наполягав Зеленський.

Перед цим у березні Україна і США домовилися укласти угоду про розробку критичних мінеральних ресурсів України. Спроби підписати угоду провалилися 28 лютого після суперечки між Трампом і Зеленським у Білому домі.

Читайте також: Bloomberg: США вимагають від України повернути допомогу на суму 100 млрд доларів – замість 300 млрд

КиївNews

Новини

13 Травня 2025

Погода в Україні 13 травня: очікуються дощі та прохолодна погода

Призначення Ігоря Реви на посаду заступника начальника КМВА

12 Травня 2025

Трамп висловився про можливість переговорів України і РФ у Стамбулі

Погода у Києві: прогноз на прохолодну та сирувату неділю

Пікнік у день жалоби: спростовано інформацію про місцезнаходження Репіка

11 Травня 2025

Погода у неділю: прогноз для Києва та регіону на 11 травня

Зеленський прокоментував пропозицію Путіна щодо переговорів у Стамбулі

Минулої доби українські захисники зупинили 19 атак росіян і завдали значних втрат ворогу

10 Травня 2025

Німеччина планує засекретити дані про військову допомогу Україні

Артисти Молодого театру відкрито заявили про сексуальні домагання з боку керівника

Угорщина висилає двох дипломатів з України у відповідь на дії Будапешта

9 Травня 2025

Невиконання доручень щодо забезпечення функціонування Києва вважається саботажем — КМВА

Погода у Києві: дощі та похмура погода очікуються у травні

Всі новини ⇢