Уряд просить РНБО заблокувати активи ексміністра Захарченка – Мінекономіки

Головне

Кабінет міністрів запропонував Раді національної безпеки і оборони запровадити санкції проти міністра внутрішніх справ часів Віктора Януковича Віталія Захарченка – про це повідомило 2 вересня Міністерство економіки.

Документ, який уряд затвердив у п’ятницю, пропонує винести це питання на розгляд РНБО.

Мінекономіки зазначає, що РНБО вже запровадила санкції щодо Захарченка, заблокувавши його активи і право користуватися майном, у лютому 2021 року.

Читайте також: Вілкул стверджує, що ексміністр Захарченко пропонував йому стати на бік Росії

«Проте зміни до санкційного законодавства, що набули чинності у травні 2022 року, містять більш потужні та ефективні інструменти застосування санкцій. Зокрема, застосування блокування активів у новій редакції Закону України «Про санкції» дає можливість Міністерству юстиції звернутися до Вищого антикорупційного суду з поданням щодо стягнення активів. Також блокування активів може поширюватись не лише на підсанкційну особу, але й на людей, що пов’язані з нею», – повідомляє відомство.

Крім того, на засіданні 2 вересня уряд запропонував РНБО розглянути санкції проти російської державної корпорації «Росатом», близько 350 пов’язаних із нею компаній і 350 фізичних осіб, а також проти 82 людей і 52 компаній, причетних до поширення російської освітньої програми на окупованих територіях України.

Читайте також: ОГП: завершено розслідування щодо екскерівників МВС у справі постачання гранат РФ під час Євромайдану

«Також уряд запропонував РНБО розглянути застосування санкцій проти 132 фізичних та 172 юридичних осіб російської федерації та Республіки Білорусь, що сприяли широкомасштабній збройній агресії рф проти України, беруть участь в організації «схем» обходу санкцій, застосованих США та ЄС, створюють загрози національним інтересам і національній безпеці України. В цьому переліку – 132 фізичні і 179 юридичних осіб», – йдеться в повідомленні.

Віталій Захарченко обіймав посаду голови МВС України з листопада 2011-го по лютий 2014 року. Після перемоги Євромайдану він втік з України та отримав російське громадянство. Захарченка підозрюють у злочинах проти учасників Революції гідності.

КиївNews