Уряд збільшив суму мікрогрантів для Харкова – Шмигаль

Новини
Уряд збільшив суму мікрогрантів для Харкова – Шмигаль

Кабмін вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами Шмигаля, Кабмін вдвічі збільшив суму мікрогрантів для Харкова й Харківської області. Тепер їх розмір складатиме до 500 тисяч гривень для одного громадянина, який вирішить започаткувати власну справу.

Водночас представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук пояснив, що також було передбачено можливість щодо отримання мікрогранту розміром 75 тисяч гривень. Це можливо у разі зобов’язання фізичної особи зареєструватись фізичною особою-підприємцем.

Окрім цього було доповнено перелік відомостей, які має зазначати отримувач мікрогрантів/грантів у заяві, даними щодо належності до категорії осіб з інвалідністю, категорії внутрішньо переміщених осіб.

Серед інших змін, які внесено до програми «Власна справа» та програми грантів для ветеранів і другого з їхнього подружжя:

  • надано можливість отримати грант для ветеранів особам зі складу добровольчих формувань;
  • забезпечено прийняття рішення про надання мікрогранту/гранту Державним центром зайнятості з урахуванням підтвердження отримувачем відсутності даних, у разі отримання з автоматизованих систем інформації щодо наявності судових справ, виконавчих проваджень, арешту/конфіскації активів, податкового боргу;
  • надано можливість отримувачу підтверджувати сплату податків, ЄСВ (зокрема за працевлаштованих відповідно до умов надання мікрогрантів/грантів осіб) шляхом подання до Державного центру зайнятості відповідних відомостей у випадку, коли за результатами інформаційного обміну між Державною службою зайнятості, Пенсійним фондом України та ДПС така інформація відсутня;
  • поліпшено умови використання отримувачем коштів мікрогранту/гранту шляхом визначення випадків, які не вважатимуться нецільовим використанням коштів;
  • надано отримувачу можливість змінити цільове призначення мікрогранту/гранту шляхом подання відповідної заяви до регіонального центру зайнятості або через кабінет отримувача на Порталі «Дія».

Наприкінці березня Міністерство фінансів повідомило, що протягом місяця до бюджету України надійшло близько 9 мільярдів доларів США зовнішнього фінансування.

При цьому в уряді наголосили, що кошти від ЄС є першим траншем у межах нового інструменту Ukraine Facility. Вони є частиною перехідного фінансування, загальний обсяг якого сягає 6 мільярдів євро.

Рада Європейського cоюзу схвалила започаткування інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 мільярдів євро на 2024–2027 роки в лютому. Ці кошти буде спрямовано на підтримання життєдіяльності, відновлення української держави та проведення реформ на шляху до членства в Європейському союзі.

Київ24

Новини

29 Травня 2024

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня 2024

Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Президент Латвії закликає зняти обмеження на удари по військових цілях у Росії

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

Всі новини ⇢