В Асоціації міст акцентують на потребах децентралізації та розширенні повноважень місцевого самоврядування

Новини
В Асоціації міст акцентують на потребах децентралізації та розширенні повноважень місцевого самоврядування

Розвиток місцевого самоврядування, розширення його повноважень та децентралізація влади не мають альтернативи.

Члени Асоціації міст України відстоюватимуть децентралізацію, захищатимуть права та інтереси місцевих громад, розраховуючи на розуміння і підтримку Європейського комітету регіонів. Про це мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявив під час онлайн-засідання робочої групи Європейського комітету регіонів.

«Незважаючи на протистояння російській агресії, Україна продовжує втілювати необхідні перетворення в державі. Складно, не так швидко, як хотілося б…Наша мета не змінилась – побудувати сучасну, ефективну державу на базі демократичних цінностей та принципів. Я та мої колеги з Асоціації міст України переконані, що важливим чинником демократичного розвитку суспільства є розвиток місцевого самоврядування. Оскільки саме воно створює фундамент, на якому тримаються всі демократичні інституції. Ми з ентузіазмом і надією підтримали процес децентралізації в Україні. На жаль, сьогодні ми бачимо спроби згорнути цей процес. Обмежити місцеве самоврядування та інші демократичні надбання. Знову створити так звану жорстку вертикаль президентської влади (що колись намагався зробити і Янукович). Тільки завдяки нашій активній позиції вдалося відхилити проект змін до Конституції України, запропонований провладною командою в 2019 році. Але, після так званого «доопрацювання» він повернувся до нас з тими ж недоліками», – зауважив голова АМУ.

Він зазначив, що, зокрема, в запропонованих змінах до Конституції передбачається право парламенту та Президента позбавляти місцеве самоврядування повноважень і передавати їх префектам, призначеним президентом. Префекти отримають повноваження зупиняти виконання рішень органів місцевого самоврядування. А Президент – зможе зупиняти діяльність місцевих рад та голів, обраних мешканцями місцевих громад. Розділ щодо територіального устрою ігнорує управлінські особливості великих міст та процеси формування міських агломерацій.

«Наша Конституція потребує інших змін – тих, які б сприяли розвитку місцевого самоврядування. Необхідно чітко визначити сфери відповідальності органів самоврядування на базовому, субрегіональному та регіональному рівнях. Бо відсутність відповідної норми Конституції надає можливість центральним органам звичайним законом позбавляти повноважень суб’єктів самоврядування. Не так давно це відбулося з органами субрегіонального рівня, які в результаті позбавлені повноважень та необхідних ресурсів. Таким чином, ми бачимо, що, на жаль, центральну владу турбують не проблеми ефективного самоврядування, а концентрація власних повноважень. Та ж логіка централізації влади закладена і в проекті нового закону про особливості публічної влади в місті Києві (законопроект №2143-3д «Про місто Київ – столицю України»). Законопроекті, що суперечить Конституції України і, фактично, позбавляє киян права обирати владу в своєму місті», – наголосив Віталій Кличко.

Так, більшість резонансних та розкритикованих в Україні та за її межами положень із попереднього законопроекту депутати парламенту вилучили, але створили іншу проблему – вирішили втрутитися в конституційне право Київської міської ради самостійно управляти міськими районами. Повноваження створювати райони узурпує уряд.

«Київська міська рада також не визначатиме повноваження районних рад – на відміну від всіх інших великих міст України. Для Києва роблять виключення, яке суперечить Конституції. Але відповідає планам провладної команди встановити свій контроль над містом та його ресурсами. Підсумовуючи, хочу підкреслити: розвиток місцевого самоврядування, розширення його повноважень та децентралізація влади не мають альтернативи! Якщо ми будуємо і хочемо бачити Україну державою ефективної та зрілої демократії. Члени Асоціації міст України відстоюватимуть ці принципи, захищатимуть права та інтереси місцевих громад, розраховуючи, зокрема, на розуміння і підтримку Європейського комітету регіонів», – наголосив Віталій Кличко.

Фото: Фейсбук

Новини

13 Квітня 2024

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

У Білому домі відреагували на чергові удари РФ по енергооб’єктах України

11 Квітня 2024

У Києві через будівництво ТРЦ можуть знищити унікальну пам'ятку (Фото)

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

10 Квітня 2024

Російські НПЗ є «цивільними цілями» – помічниця Остіна на слуханнях у Конгресі США

У Києві зробили важливу заяву про роботу синьої гілки метро: деталі

Школа англійської мови Cambridge Club

Глава Пентагону засумнівався в ефективності атак на НПЗ Росії. Його розкритикував сенатор і згадав про вибори

9 Квітня 2024

Стало відомо, коли розпочнеться масштабний сезон тюльпанів на Київщині

Всі новини ⇢