Така нерухомість лише почала набувати популярності в Україні.

Модульні будинки без фунждаменту швидко будуються, але мають невеликий термін експлуатації. Це тип нерухомості, що тільки почав набувати популярності в Україні — пише у своєму Facebook Юрій Тацій, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

Це модульна споруда без фундаменту, яка, у разі переїзду, складається і може бути розміщена на будь-якій ділянці. Попри стереотипні уявлення сучасні мобільні будинки є надійними, адже створюються з металевого каркаса та стійких матеріалів, пише Тацій.

Серед переваг такої нерухомості Тацій називає:

  • швидкість спорудження. Замовнику не потрібно отримувати містобудівні умови та обмеження, проводиться лише розміщення споруд, яка не є капітальною. Створення споруди на замовлення триває від одного тижня, а монтаж на ділянці – від години.
  • можливість змінювати будинок, включаючи до нього додаткові конструкції. Створення модулів не займає багато часу.
  • мобільність. Така нерухомість особливо підходить для людей, які орендують земельну ділянку. Достатньо лише передбачити на новій ділянці місця розташування (підключення) інженерних систем.

Серед недоліків модульних будинків Тацій називає:

  • термін експлуатації не перевищує 50 років, на відміну від звичайного будинку із фундаментом, який може використовуватись понад сотню років;
  • будівля має обмеження по висоті. Створення більше 2-х поверхів може бути проблематичним. Власник мобільного будинку обмежений в спорудженні будь-яких підземних конструкцій, адже це може призвести до нестабільності споруди внаслідок порушення міцності та стабільності основи, на якій розміщений будинок.