в Держдепартаметі передбачають «швидкі зміни» на фронті

Новини
в Держдепартаметі передбачають «швидкі зміни» на фронті

Пакет допомоги від США на 61 мільярд доларів допоможе зміцнити боєздатність Збройних сил України у найближчому майбутньому. Про це в коментарі Радіо Свобода сказав представник Держдепартаменту США у Брюсселі Деніел Сайзек.

«Зміни на лінії фронту можуть бути дуже швидкими, тому що США почнуть відправляти зброю та обладнання в Україну вже цього тижня. І це допоможе Україні зміцнити боєздатність ЗСУ. США пишаються тим, що підтримують Україну, але насамперед країну захищає її народ – сміливі, хоробрі українці, які борються та вмирають за свою країну», – зазначив чиновник.

Коментуючи безпосередній вплив допомоги з боку США на ситуацію на полі бою, представник Держдепартаменту назвав це «складним питанням», яке вивчається.

«Безумовно, новий пакет допомоги допоможе Україні зміцнити боєздатність та краще захищати країну. Але неможливо передбачити, що саме буде далі. Знаємо, що і в Україні – у Києві, і у Вашингтоні вивчають це питання дуже інтенсивно», – зауважив Сайзек.

Схвалення пакету допомоги на 61 мільярд доларів, із якого 48 передбачено на військову допомогу, свідчить, за словами чиновника, про широку двопартійну підтримку України.

«Вважається, що цього (коштів – ред.) вистачить у цьому році принаймні. Також важливо відзначити, що європейці намагаються більше зробити в плані допомоги Україні… Дуже важливий сигнал, що США відповідає на поклик історії, і що Конгрес США ухвалив новий пакет допомоги Україні дуже великою двопартійною більшістю. Це означає, що двопартійна підтримка України зберігається в Конгресі США й можна очікувати, що збережеться надалі», – підсумував представник Держдепартаменту США.

Після підписання 24 квітня президентом США Джо Байженом закону про виділення допомоги Україні, Міністерство оборони країни оголосило про новий пакет допомоги, щоб задовольнити критичні потреби України в сфері безпеки та оборони. Зазначено, що перший пакет допомоги має орієнтовну вартість 1 мільярд доларів і включає засоби ППО, артилерійські снаряди, бронетехніку і протитанкову зброю.

Київ24

Новини

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Всі новини ⇢