ФДМУ вважає, що ціна активу була ринковою.

Під час приватизації заводу «Більшовик» вартість 1 га землі становила $2,35 млн (2 млрд грн за всі 33 га комплексу). Це в 10-20 разів більше, ніж на аналогічних торгах у минулому, заявив в коментарі LIGA.net перший заступник голови Фонду держмайна Денис Кудін.

Він додав, що оцінку заводу проводила велика аудиторська компанія KMPG і він вважає її «ринковою».

За словами Кудіна, об’єктом цікавилися 15 компаній. За тиждень до аукціону сім компаній планували брати участь у ньому, переконує Кудін. Чому на торги врешті подалися лише три компанії – у Фонді не знають.

Кудін зазначив, що суди з компанією «Агроміл Дістріб’юшн», яка у 2019 році купила п’ять невеликих будівель у «Більшовику», не впливали на ціну активу. За його словами, радник із продажу KPMG не знайшов тут юридичних ризиків для нового власника.

Він зазначив, що під час допуску на торги Фонд вимагає лише документи та гарантійний внесок. Перевірка компаній на пов’язаність не потрібна, додав він. Тому йому невідомо, чи пов’язані між собою новий власник «Більшовика» (компанія «Дженерал Коммерс» Хмельницького та Баранова) та «Агроміл».

Нагадаємо, за даними розслідування «Економічної правди», яка належить Томашу Фіалі, чия компанія Dragon Capital також планувала брати участь у торгах, компанія-переможець аукціону пов’язана з «Агроміл Дістріб’юшн». Повідомлялося, що через суди «Агроміла» з заводом бізнесмен Хмельницький відмовив від участі в аукціоні інших учасників. А під час аукціону його компанія начебто діяла в змові з ТОВ «Інвест новація» Степана Черновецького. Компанії майже не підвищували ставки, тому завод продали фактично за стартову ціну; Черновецький за це начебто отримає свою ділянку під забудову.

У Хмельницького у відповідь на це лише підтвердили, що виграли торги. Компанія Черновецького цю інформацію заперечує, але АМКУ проведе розслідування.

Фото: Фейсбук