В Інституті раку кілька місяців працює психологічне відділення: чому важлива підтримка онкохворих відео

Новини
В Інституті раку кілька місяців працює психологічне відділення: чому важлива підтримка онкохворих	        	                            
                            відео

В Україні понад мільйон людей з онкодіагнозом, щодня рак визначають у 400 хворих.

У світі вже давно працює система психологічної підтримки для онкохворих, натомість в Україні пілотний проект психологічного відділення з’явився лише нещодавно. У лютому 2021 року в Національному інституті раку було створено пілотне відділення онкопсихології. Проте наразі в нього не так багато відвідувачів, розповідає “ТСН”.

В Київському Інституті раку впевнені, що психологічна допомога займає не останнє місце у лікуванні. Вже кілька місяців тут є кімнати відпочинку для пацієнтів та лікарів. Але хворі не звикли до такої допомоги, тому психологи заходять до палат. Для хворих планують облаштувати кабінет, де з ними спілкуватимуться ті, хто вже рак подолав. “Це називається рівний консультант. Коли ти бачиш живу людину, яка все це пережила, пройшла через це, водночас – здорова і щаслива – це величезна мотивуюча сила, це надає сили”, – зазначила рівна онкоконсультантка Наталія Єршова.

Така підтримка допоможе хворим вірити у те, що подолати цю хворобу реально. Крім того організатори проекту планують подолати булінг онкохворих і змінити ставлення до них у суспільстві. “Є булінг онкопацієнтів. Рак не заразний, не треба боятися заразитися раком. Рак –  це мутация клітини”, – додала співзасновниця Фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Дарина Брикайло.

Психологи такий підхід до лікування підтримують. Але радять з важкими психологічними проблемами йти до професійного лікаря.

Наразі схожі відділення планують створити у 30 онкодиспансерах країни.

Фото: скріншоти