В Італії заарештували майно «архітектора Путіна»

Новини
В Італії заарештували майно «архітектора Путіна»

Фінансова поліція Італії заарештувала майно архітектора Ланфранко Чирілло на 141 мільйонів євро. Чирілло звинувачується в несплаті податків, відмиванні грошей та інших фінансових махінаціях. Він відомий також як «архітектор Путіна», який спроектував резиденцію у Геленджику. Чирілло багато років працював у Росії, будував палаци та вілли для більш ніж 40 російських олігархів.

У повідомленні італійської фінансової поліції йдеться, що архітектор не сплачував податки з 2013 по 2019 рік. Імені архітектора поліція не називає, проте італійська преса пише, що йдеться саме про Чирілло, який побудував не лише резиденцію під Геленджиком, а й елітну нерухомість на популярних світових курортах для 44 російських олігархів, а також російських компаній «Новатек», «Лукойл» і «Газпром».

Як повідомляє газета La Reppublica, у списку заарештованого майна – квартири та будинки Чирілло, його банківські рахунки, коштовності, колекція творів мистецтва з картинами Пабло Пікассо, Василя Кандинського, Поля Сезанна, Джорджо де Кіріко та Лучо Фонтану, а також особистий вертоліт, зареєстрований у Росії, і виявлені у Чирілло значні суми готівки.

Про те, що італійська фінансова поліція розслідує можливі злочини Ланфранко Чірілло, стало відомо у березні. Йшлося про несплату податків на суму близько 50 млн євро.

Ланфранко Чирілло почав співпрацювати з російськими замовниками ще у 1990-х роках. У Москві він відкрив архітектурне бюро Masterskaja.

Наприкінці січня 2021 року Фонд боротьби з корупцією, створений Олексієм Навальним, опублікував розслідування «Палац для Путіна». У фільмі йдеться, що президент Росії під Геленджиком має резиденцію площею 68 гектарів, яка була побудована в 2010 році. Її вартість становить понад мільярд доларів, на території є підземний льодовий палац, аквадискотека, концертний зал, церква, 80-метровий міст «для підходу до чайного будиночка» та тунель для спуску з палацу до моря. За даними команди Навального, будівництво палацу спонсорувалося за рахунок офшору, куди «жертвували» гроші наближені до Путіна бізнесмени.

Пізніше власником об’єкта назвав себе бізнесмен, давній знайомий Путіна Аркадій Ротенберг, заявивши, що буцімто будує готель.

Київ24

Новини

18 Червня 2024

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

Всі новини ⇢