В Києві облаштувалася компанія, яка обіцяє замовникам стерти з мережі весь компромат

Новини
В Києві облаштувалася компанія, яка обіцяє замовникам стерти з мережі весь компромат

Компанія Eliminalia обіцяє замовникам видалити компромат з Інтернету. І цим нібито користуються імениті особистості в усьому світі. Примітно, що один з двох офісів компанії розташований в Києві.

Про це пише Dev.ua з посиланням на розслідування Rest of World.

Eliminalia є частиною Maidan Holding, парасолькової групи, що базується в Києві та Барселоні.

Rest of World, спираючись на інформацію з отриманих нею документів, описує діяльність Eliminalia наступним чином: вона використовує неправдиві заяви про авторські права і підроблені юридичні повідомлення для видалення і приховування статей, що зв’язують її клієнтів зі звинуваченнями в ухиленні від сплати податків, корупції і торгівлі наркотиками. 

Як приклад видання розповідає про кейс, який стався з хостинг-компанією Qurium. У лютому 2021 року вона отримала претензію нібито від представника юрвідділу Єврокомісії. Від Qurium вимагали вжити заходів щодо статей на кенійському вебсайті журналістських розслідувань The Elephant, який знаходиться на її хостингу. Нібито стаття порушила загальний регламент ЄС щодо захисту персональних даних (GDPR).

Хостинг-провайдеру лист здався підозрілим. Вони виявили, що адреса відправника в Брюсселі не збігається з адресою Єврокомісії. Крім того, виявили, що приблизно в той же час були подані скарги в пошукові системи, в яких стверджувалося, що стаття The Elephant є плагіатом, і потрібно видалити цю частину з результатів пошуку.

Внутрішнє розслідування хостинг-провайдера тоді вказало на Eliminalia. А розслідувачі Rest of World отримали папери, що свідчили про те, що цей кейс може бути одним з тисячі таких самих.

Як пишуть розслідувачі, спираючись на зібраний фактаж, метадані, імена файлів, контактні дані та посилання на політику компанії, дозволяють припустити, що документи були створені в Eliminalia.

У період з 2015 по 2019 рік було виявлено 17 000 URL-адрес, які, очевидно, були списком на видалення від імені клієнтів.

Клієнтська угода Eliminalia від 2021 року, з якою ознайомився Rest of World, показує, що компанія стягувала 2500 євро ($2800) за видалення або деіндексацію кожного посилання. В інтерв’ю 2016 року засновник компанії Дієго Санчес сказав, що його фірма отримує з деяких відомих клієнтів і підприємств надбавку в розмірі від $20 000 до $30 000. 

На сайті the Silicon Review є невелике інтерв’ю із Санчесом. У ньому він розповідає, що Maidan Holding — це група бізнесів (медицина, фінанси, юриспруденція, маркетинг і онлайн-репутація) зі штаб-квартирою в Києві, що з’явилася у 2017 році.

У ньому ж говориться, що назву групи Дієго пов’язує з українським Майданом (Революція Гідності), який стався в Києві у 2014 році. 

«В Україні — країні, де я живу, є площа, яка називається „Майдан“ або „Майдан Незалежності“. У 2014 році щось дуже сильне сталося на цій площі, відоме як революція», –розповідав в інтерв’ю Дієго.

Фото: Фейсбук

Новини

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

У Білому домі відреагували на чергові удари РФ по енергооб’єктах України

11 Квітня 2024

У Києві через будівництво ТРЦ можуть знищити унікальну пам'ятку (Фото)

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

10 Квітня 2024

Російські НПЗ є «цивільними цілями» – помічниця Остіна на слуханнях у Конгресі США

Всі новини ⇢