В МЗС України заперечили слова Ердогана про домовленості між Києвом і москвою

Новини
В МЗС України заперечили слова Ердогана про домовленості між Києвом і москвою

За словами міністра Кулеби, українська делегація "зайняла сильну позицію і від своїх вимог не відмовляється".

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що станом на 25 березня жодного консенсусу з Росією щодо згаданих президентом Туреччини чотирьох пунктів переговорів немає. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у коментарі “Українській правді”.

Немає жодного консенсусу з Росією щодо згаданих президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська. Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири або іншу кількість пунктів є некоректною“.

Він пояснив, що у підгрупах делегацій одночасно обговорюється багато різних питань. Переговорний процес йде надзвичайно важко.

За словами Кулеби, українська делегація зайняла сильну позицію і від своїх вимог не відмовляється.

Міністр підкреслив, що Україна наполягає, насамперед, на припиненні вогню, гарантіях безпеки та територіальній цілісності України.

Він висловив вдячність турецькій стороні і окремо президенту Ердогану за політичну та гуманітарну допомогу, а також дипломатичні зусилля задля припинення війни Росії проти України.

Міністр зазначив, що Україна буде продовжувати діалог з Туреччиною та усіма іншими зацікавленими сторонами, аби відновити мир на українській землі.

Сподіваємося, що Туреччина, як друг і стратегічний партнер України, буде також продовжувати підтримку на усіх треках. Користуючись цією нагодою, також нагадую, що запровадження нових санкцій проти Росії та зміцнення обороноздатності України є не менш важливими факторами, аби зупинити російську воєнну машину та досягти бажаного прогресу на переговорах. Така тристороння стратегія – санкції, військова підтримка, переговори – не повинна ніким ставитися під сумнів“, – підсумував Кулеба.

Свою позицію щодо переговорів висловила і рф. голова групи переговірників Мединський заявив, що прориву у переговорах поки немає. Його цитують росЗМІ.

Переговори тривали весь тиждень, з понеділка по п’ятницю в режимі відеоконференцзв’язку, триватимуть ще завтра. Ідуть вони в режимі ВКЗ між експертними групами, два-три рази на тиждень – між головами делегацій, востаннє це було вчора ввечері. Зараз із другорядних питань позиції зближуються, проте з головних політичних ми фактично тупцюємо на місці“, – сказав він.

Фото: Фейсбук

Новини

21 Січня 2025

Переговори з командою Трампа плануються на початку лютого – Арахамія

Трамп має спочатку зустрітися з Зеленським, вважає Мережко

В Україні вшановують героїв оборони Донецького аеропорту

20 Січня 2025

Дональд Трамп прагне стати миротворцем без згадки про Україну

Викрито інженера київського метро, що коригував ракетні удари

Синоптики обіцяють теплу зиму в Києві та області

19 Січня 2025

Полковник Роман Качур очолить Академію сухопутних військ

Зеленський провів переговори з міністрами оборони Італії та МЗС Нідерландів

Литва підвищить оборонний бюджет до 6% ВВП з 2026 року

18 Січня 2025

Христя Фріланд висунула кандидатуру на пост прем’єрки Канади

Аномально тепла погода в Києві та області у січні

Київ серед лідерів інфляції в Україні у 2024 році

17 Січня 2025

Суддя Печерського суду передала 20 млн грн стороннім особам

Всі новини ⇢