В травні 2022-го в Києві пройде тиждень Лейпцизьких проектів з фестивалем німецького кіно та концертами

Новини
В травні 2022-го в Києві пройде тиждень Лейпцизьких проектів з фестивалем німецького кіно та концертами

Фестиваль німецького кіно, форум культурних інновацій, концерти та фестиваль їжі – Київ готується прийняти тиждень лейпцизьких проектів у травні 2022 року. Плани та очікування від продовження святкування 60-річчя побратимства української столиці з Лейпцигом обговорили представники київської делегації на чолі із заступником голови КМДА Валентином Мондриївським та представниками Департаменту культури Лейпцига.

«Лейпциг – один із найдавніших партнерів Києва, і особливе місце у наших відносинах посідає саме культурне співробітництво. У рамках Днів Києва у Лейпцигу ми провели зустрічі з представниками Департаменту культури Лейпцига, зустрілися з керівництвом  музею Шумана та музею Мендельсона, відвідали Центр єврейської культури – будинок Аріовича, центр мистецтва «Шпіннерай». Досвід цих інституцій надзвичайно цікавий для української столиці – ми вже почали напрацьовувати варіанти співпраці та створення спільних проєктів. Ми вже готуємося приймати тиждень лейпцизьких проєктів у Києві, який запланований на кінець травня 2022 року», – зазначив Мондриївський.

За його словами, однією з основних локацій проведення Днів Лейпцига в Києві стане кінотеатр «Лейпциг» у Святошинському районі. Там планують провести фестиваль німецького кіно. Також розглядають варіант проведення у парку «Інтернаціональний», що поблизу кінотеатру «Лейпциг», фестивалю саксонської та української кухні, а також організації інших активностей для відвідувачів, серед яких, наприклад, воркшопи від німецьких дизайнерів зі створення DIY-меблів.

«Культурні інституції Лейпцига мають великий досвід у створенні проєктів, які сприяють залученню громадян до культурних процесів. І цей досвід для нас є дуже цікавим. На прохання лейпцизьких колег, ми вже вивчаємо можливість створення у кінотеатрі «Лейпциг» публічного простору, який би став осередком лейпцизької культури у Києві та місцем для діалогу громадськості з міською владою через культурні ініціативи», – зазначив Мондриївський.

Він також розповів про ідею організації форуму креативних індустрій та культурних інновацій, де представники культурних інституцій Києва та Лейпцига зможуть «не просто обмінятися досвідом, а й створити реальні колаборації та започаткувати спільні проекти».

В КМДА нагадують, що Київ та Лейпциг відзначають 60-річчя побратимства. У рамках святкування 9-12 жовтня у Лейпцигу проходять Дні Києва. Стартували заходи з відкриття фотовиставки київського фотографа Михайла Марківа «Демократія київських вулиць» за участю київського міського голови Віталія Кличка. Також голова КМДА Віталій Кличко виступив у Лейпцигу з промовою про демократію на заході з нагоди річниці початку мирної революції 1989 року в НДР.

Також у рамках святкування Валентин Мондриївський відкрив виставку київських ілюстраторів у приміщенні Нової ратуші Лейпцига та презентував ретроспективне видання «Поліфонія міського партнерства Лейпциг-Київ 60 років».

Фото: Фейсбук

Новини

19 Червня 2024

Малюська прокоментував повідомлення про надання адмінпослуг за наявності військово-облікових документів

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

Всі новини ⇢