В Українському домі 2 листопада покажуть перформанс про порушення прав людини в Криму

Новини
В Українському домі 2 листопада покажуть перформанс про порушення прав людини в Криму

Перформанс створений на основі інтерв’ю з 11 ув’язненими громадянськими журналістами та їхніми родинами.

Про це повдіомляє Кримьска правозахисна група.

2 листопада – Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. Цьому дню і приурочений документальний перформанс “Крим, 5-та ранку”. У вівторок відбудеться його прем’єра в Українському домі.

Перформанс-документ за п’єсою Наталії Ворожбит та Анастасії Косодій був створений на основі інтерв’ю з 11 ув’язненими громадянськими журналістами та їхніми родинами. Режисер перформансу – Дмитро Костюминський“, – зазначили в правозахисній групі.

Під час прем’єри глядач поступово знайомитиметься з родинами героїв, їхніми очікуваннями і страхами. Гладачам покажуть, з чим довелося зіткнутись переслідуваним журналістам у період з 2014 по 2021 рік. За цей час переслідувань зазнала і кримськотатарська інтелігенція, члени Меджлісу кримськотатарського народу і громадські діячі Кримської солідарності.

Участь у  перформансі візьмуть, зокрема: співачка Джамала, солістка гурту GoA Катерина Павленко, соліст гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк, режисер, Ахтем Сеітаблаєв. А також: Оксана Покальчук (Amnesty International Ukraine), Мирослава Гонгадзе (Голос Америки), Севгіль Мусаєва (Українська правда), Вадим Карп’як (журналіст, ведучий “Свобода слова на ICTV”), Катерина Молчанова (акторка).

Проєкт «Крим, 5-та ранку» / «Crimea, 5 am» має на меті привернення уваги українського і світового суспільства до порушення прав людини на тимчасово окупованому Кримському півострові. В проєкт входить документальна п’єса та перформанс-документ «Крим, 5-та ранку», книга з п’єсою і інформацію про героїв проєкту, інтерактивний сайт, а також кампанія з підтримки політв’язнів та їхні родин у Криму, до якої може долучитися кожен.