В УПЦ МП роз’яснили рішення щодо “незалежності”. У ПЦУ вважають, що її, як і раніше, немає

Новини
В УПЦ МП роз’яснили рішення щодо “незалежності”. У ПЦУ вважають, що її, як і раніше, немає

На соборі УПЦ МП ухвалила рішення, які "свідчать про повну самостійність та незалежність Української Православної Церкви".

УПЦ МП провела собор. Він ухвалив постанову, в якій висловив незгоду з позицією голови РПЦ Кирила щодо війни проти України, а також доповнення та зміни до статуту про управління УПЦ МП, які “свідчать про повну самостійність та незалежність Української Православної Церкви”.

У постанові сказано, що собор “засуджує війну як порушення Божої заповіді “Не вбивай!” (Вих. 20:13) і висловлює співчуття всім, хто постраждав у війні”.

Собор звернувся до влади України та влади РФ із проханням продовжувати переговорний процес “і пошук сильного та розумного слова, яке змогло б зупинити кровопролиття”.

Також собор висловив “незгоду з позицією Патріарха Московського та всієї Русі Кирила щодо війни в Україні”.

“Собор прийняв відповідні доповнення та зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність та незалежність Української Православної Церкви”, – сказано у тексті постанови.

“Собор мав міркування щодо відновлення мироваріння в Українській Православній Церкві”, – йдеться у постанові.

На період воєнного стану собор надав єпархіальним архієреям право самостійно приймати рішення з тих чи інших питань єпархіального життя.

Також собор ухвалив рішення у зв’язку з тим, що багато українців через війну виїхали за кордон, організовувати церковні громади у діаспорі.

Крім того, собор висловив глибокий жаль у зв’язку з відсутністю єдності в українському православ’ї та надію на “відновлення діалогу” з ПЦУ. Для того, щоб діалог відбувся, на думку УПЦ МП, представникам ПЦУ необхідно “припинити захоплення храмів”; “усвідомити, що їхній канонічний статус, як він зафіксований у Статуті Православної Церкви України, фактично є неавтокефальним”; “вирішити питання канонічності ієрархії ПЦУ”.

Священик УПЦ МП Андрій Пінчук заявив, що зі статуту УПЦ МП прибрано все, що пов’язує УПЦ із МП.

“Незважаючи на величезний тиск промосковських сил, УПЦ заявила про свою незалежність. Варіння мира відбуватиметься у Києві. Поминання патріарха Кирила у церквах УПЦ припиняється”, – написав він.

Заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря вважає, що УПЦ залишається в юрисдикції Московського патріархату.

Зоря звертає увагу, що собор не засудив, а “висловив незгоду” з позицією Кирила щодо війни, нічого не сказано про розрив зв’язків із ним.

“Зачистка Статуту” – це те саме, що відсутність слів “Московський Патріархат” в офіційній назві: спроба приховати те, що “УПЦ” залишається в юрисдикції Московського Патріархату”, – написав Зоря.

За його словами, слова про “незалежність та самостійність” – винахід ще 1990 року “для прикриття залежності та несамостійності”. “Є автокефалія та автономія. Собор жодного слова не сказав про автокефалію – навіть про теоретичне бажання її досягнення”, – зазначив Зоря.

“Мироваріння та діаспора – чисто “тролінг ПЦУ”. Ані одне, ані інше ніяк не визначає статусу незалежності. У Лаврі варили миро за часів Київської Митрополії до 1686 р. і навіть у синодальну епоху РПЦ – але ні тоді, ні тоді це не було ознакою незалежності”, – написав Зоря.

Він наголосив, що затвердження на соборі УПЦ МП усіх рішень за період з 2011 року означає і затвердження того рішення, де сказано про розрив із Вселенським Патріархатом.

Щодо діалогу з ПЦУ Зоря вважає, що своїми умовами такого діалогу собор УПЦ МП “відкинув пропозицію Архієрейського Собору ПЦУ щодо діалогу без попередніх умов”.

У Російській православній церкві заявили, що не отримували звернень від УПЦ Московського патріархату та моляться про збереження єдності, повідомив речник РПЦ Володимир Легойда у Telegram.

Легойда заявив, що УПЦ МП нібито зазнає тиску “з боку влади, розкольників, націоналістично налаштованих представників певної частини громадськості, з боку засобів масової інформації”.

Фото: Фейсбук

Новини

8 Жовтня 2024

на «Рамштайні» Україна переконуватиме партнерів, що потрібне посилення саме протягом осені

у ЄС шукають можливість подолати вето Угорщини на кошти Фонду миру для України

7 Жовтня 2024

СБУ відкрила справу проти режисерки фільму «Росіяни на війні»

Зеленський про два місяці операції ЗСУ на Курщині: «значно допомагає Україні»

Нідерланди надають близько 400 млн євро на реалізацію плану дій щодо безпілотників

6 Жовтня 2024

У Боснії і Герцеговині перенесли місцеві вибори в районах, які постраждали від повеней

йшлося про підтримку регіону і роботу ППО

Мир в Україні можливий без торгівлі суверенітетом і територіями – Зеленський

5 Жовтня 2024

йшлося про ситуацію на фронті і співпрацю

під час «Рамштайну» Україна представить план перемоги всім партнерам

Канада та Франція засудили викрадення Росією українських дітей

4 Жовтня 2024

Незгодні з політикою Угорщини українські біженці можуть звертатися до суду – єврокомісар

ПАРЄ ухвалила резолюцію до роковин Голодомору: «Україні знову загрожує геноцид»

Всі новини ⇢