В Успенському соборі відкрилася виставка ікон XVIII ст.

Головне
В Успенському соборі відкрилася виставка ікон XVIII ст.

Мова йде про виставку ікон XVIII ст. Синявського храму Святого Миколая із колекції Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

В експозиції представлено 9 ікон-картин зі Свято-Миколаївської церкви села Синява, які було передано для зберігання до заповідника. Події, що передували процесу передавання ікон відбувалися у 1980-х роках і були пов’язані з роботами, спрямованими на збереження cинявської церкви.

 

«Хочу подякувати фахівцям Заповідника, які роблять можливе і неможливе, відкриваючи всім нам багатющу українську спадщину, традиції іконопису українських храмів» – звернувся до присутніх Максим Остапенко, в.о. гендиректора Заповідника.

 

Відкриття експозиції відбулося за благословлення Архімандрита Авраамія в.о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Він зауважив:

 

«Люди відчували неймовірне піднесення у церкві, коли дивилися на ці дивовижні ікони крізь мерехтіння свічок. І це дуже добре, що вони зараз також у храмі, і до них може «доторкнутися» людська молитва і Божий дух».

 

 Для всього комплексу живописних полотен характерний чіткий, впевнений малюнок, який свідчить про особливий для кінця ХVII – XVIII ст. стиль українського бароко і досконалу техніку майстрів-виконавців. Аналогії можна знайти  у розписах інтер’єрів Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської лаври.

 

Термін проведення виставки: серпень/жовтень 2023р.Вартість відвідування у вартості вхідного квитка.

Час роботи: 10:00–18:00

Адреса: Лаврська, 9, Успенський собор,

біля церкви Св.Іонна Предтечі.

 

КиївNews