ВАКС знову звільнив фігуранта «справи Свинарчуків» Жукова від відповідальності: тепер за дачу хабаря директору заводу

Новини
ВАКС знову звільнив фігуранта «справи Свинарчуків» Жукова від відповідальності: тепер за дачу хабаря директору заводу

В березні Жукова відпустили за епізодом про можливе зловживання впливом.

Вищий антикорупційний суд звільнив від відповідальності одного з фігурантів справ про розкрадання в «Укроборонпромі» Віталія Жукова за епізодом про дачу хабаря директору держпідприємства. На це вказують дані з рішення колегії суду в реєстрі.

Рішення винесли 27 жовтня. Жукову інкримінували підкуп директора ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Сергія Філоненка.

Адвокати наполягли на тому, що у справі спливли строки давності, а саме вже пройшло п’ять років. В обвинуваченні прокуратури дата ймовірного правопорушення припадає на вересень 2016 року. Суд задовольнив клопотання.

Йдеться про схему розкрадання державних коштів в оборонному секторі, кураторами якої, як свідчило розслідування Bihus.Іnfo, були перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор та бізнес-партнери – Андрій Рогоза і Жуков.

У судах розглядали ще дві справи щодо Жукова: про несплату податків та зловживання впливом. Щодо останнього епізоду ВАКС також звільнив Жукова від відповідальності — у березні 2021-го.

Нагадаємо, учора стало відомо, що фігурант так званої «справи Свинарчуків» та бізнес-партнер Ігоря Гладковського (Свинарчука) Віталій Жуков співпрацює з «Укроборонпромом». Його фірма буде виробляти боєприпаси ВОГ-17В для автоматичного станкового гранатомета АГС-17.

Нагадаємо, Жуков – один з фігурантів корупційних схем, визнаний винним у зловживанні впливом: йшлося про надання Житомирському бронетанковому заводу 7 мільйонів гривень допомоги від держави, які одразу використали для оплати рахунків, пов’язаних із бізнесом Жукова.

Бізнес Жукова та Гладковського-Свинарчука роками будувався на контрабанді запчастин для оборонних заводів з Росії.

За даними журналістів, у 2015 році Гладковський-молодший  разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. Державні оборонні підприємства переплачували за товар у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво «Укроборонпрому» знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

Фото: Фейсбук