Вулиця Московська у Києві може бути перейменована на “Князів Острозьких”

Новини
Вулиця Московська у Києві може бути перейменована на “Князів Острозьких”

У Печерському районі кияни пропонують перейменувати вулицю Московську на честь Князів Острозьких із метою увіковічення їх вкладу в розбудову столиці. Про це повідомляє сайт КМР.

Ініціативу мешканців міста підтримала депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник, яка направила офіційне звернення міському голові Кличку.

За словами Олесі Пинзеник, вже понад вісім років триває війна з росією, яка намагається привласнити наші території та знищити державність. Необхідно позбутись всіх топонімів, які пов’язані з країною-агресором, та перейменувати київські вулиці на честь видатних українських діячів, героїв та історичних славетних подій.

«За тисячолітню історію воєн та повстань у столиці майже не збереглось й сліду поховань більшості меценатів, князів, королів та гетьманів. Знамениті українці, завдяки яким відбувалось становлення нашої держави мають бути увіковічені. Вулиці Києва мають носити імена не тільки героїв сучасності, але й наших славетних предків. Тому перейменування вулиці Московської в історичному центрі міста Києва, на старому Печерську, на честь Князів Острозьких доповнить багатий історичний топонімічний ландшафт Печерського району. Це сприятиме збереженню національної та локальної пам’яті. Князі Острозькі, зокрема князь Костянтин Острозький та його син князь Василь-Костянтин Острозький, – видатні українські військові та політичні діячі доби Великого князівства Литовського, знані меценати та послідовні захисники православної віри», – зазначила Пинзеник.

Депутатка додала, що наразі твориться нова українська історія, боротьба за незалежність усе ще триває. Необхідно віддати гідну шану українським героям усіх часів та увіковічити їх подвиги за незалежність нашої країни.

В КМР наводять довідку: князь Костянтин Іванович Острозький (1460 – 1530 рр.) – видатний український полководець, відомий тим, що 08 вересня 1514 року на чолі литовсько-українсько-білоруського війська розбив армію Московської держави в битві під Оршею. Також боронив Київ від татарських набігів, виборов привілеї для Православної церкви.

Князь Костянтин-Василь Костянтинович Острозький (1526 – 1608 рр.) – видатний український військовий, політичний та культурний діяч, меценат, Київський воєвода, засновник НУ «Острозька академія». Вкладав значну частину власних коштів у розвиток української науки та освіти, суттєво посилив політичний вплив Києва.

Нагадаємо, українці створили Телеграм-канал, який пояснює, чому варто проводити тотальну дерусифікацію.

Фото: Фейсбук

Новини

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

13 Червня 2024

У Києві прокурор привласнив речовий доказ – мільйонну суму

Всі новини ⇢