ВВС: Кожен п’ятий вбитий росіянин в Україні — офіцер, лише їх ховають нормально

Новини
ВВС: Кожен п’ятий вбитий росіянин в Україні — офіцер, лише їх ховають нормально

Про загиблих офіцерів намагаються подбати в першу чергу, ніж про “звичайних” загиблих.

Журналісти ВВС порахували, що кожен п’ятий вбитий в Україні окупант має офіцерське звання, відповідно до офіційної статистики бойових втрат окупаційних військ РФ в Україні. Про це йдеться в розслідуванні російської служби ВВС.

Станом на 25 березня російські військовики підтвердили загибель 1351 військовослужбовця на війні проти України. Водночас українська влада обраховує втрати росіян на рівні 18 700 військових.

Журналісти дослідили заяви місцевих ЗМІ, губернаторів та посадовців, у яких вказували ім’я та військове звання загиблого. Станом на 5 квітня, ВВС зуміло знайти таку інформацію щодо 1083 загиблих російських окупантів.

Із них 217 мають офіцерське звання – від молодшого лейтенанта до генерала. 

Зокрема, російська сторона підтвердила загибель генерал-майора російських повітряно-десантних військ Андрія Суховецького. Хоча українські військовики мають дані про загибель сімох російських генералів.

Також журналісти знайшли офіційні підтвердження про загибель 10 полковників, 20 підполковників, 31 майора та 155 молодших офіцерів (від молодшого лейтенанта до капітана).

Експерти, з якими поспілкувались журналісти, пояснюють, що, насамперед, про загиблих офіцерів намагаються подбати в першу чергу, ніж про інших загиблих. Тому до евакуації тіл та похорон привертають більше уваги та зусиль.

Окрім того, російські офіцери забезпечують тактичне керівництво безпосередньо, зокрема виконання тих завдань, які в арміях країн-членів НАТО покладають на сержантів та капралів.

Через це в статистиці кожен п’ятий загиблий є офіцером, хоча на полі бою ситуація може відрізнятися.

Журналісти також зауважили, що найбільша кількість офіційно підтверджених втрат припадають на периферійні регіони РФ із депресивно соціально-економічною ситуацією.

Найбільша кількість припадає на Дагестан – 93 загиблих військових, де на їхню честь перейменовують вулиці та школи. Далі йде Бурятія (52 особи), Волгоградська область (48), Оренбурзька (41) і Північна Осетія (39).

За словами експертів, армія є основним працедавцем у цих регіонах. Переважно в біографії загиблих можна помітити повторювану тенденцію, коли людина була призвана до армії, потім повернулась до цивільного життя, але не здобула жодних успіхів і повернулась до армії на контрактну службу.

Окрім того, в офіційній статистиці втрат 15% загиблих є військовослужбовцями російських ПДВ (рос. ВДВ).

Також підтвердили про похорони громадян Росії, які також мали громадянство інших держав. У Киргизстані похоронили двох російських військових, які є уродженцями Киргизстану. Ще двох похоронили в Таджикистані, а одного загиблого похоронили в Південній Осетії, яка окупована російськими військами.

Фото: Фейсбук

Новини

16 Квітня 2024

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

Всі новини ⇢