Як перевозити собак і котів у київському метрополітені: що не так із правилами і як з цим за кордоном?

Новини
Як перевозити собак і котів у київському метрополітені: що не так із правилами і як з цим за кордоном?

Собак і котів у метро Києва можна перевозити лише невеликих і в клітках.

Правила перевезень тварин опубліковані на сайті Київського метрополітену.

У них зазначено, що дозволено перевезення лише дрібних собак і котів і в клітках чи спеціаоьних закритих контейнерах.

Через це у киянина Володимира виникли проблеми на станції метрополітену “Іподром” – контролерка його не пропустила в підземку, хоча його пес був на повідку і в рюкзаку – йдеться у сюжеті Факти ICTV.

Такі правила обурили киянку Олену – у неї двокілограмовий йоркширський тер’єр, якого теж, попри сльози і вмовляння пасажирки, не впустили у метро, бо песик був не у клітці.

Є спеціальні сумки, якими користуються в усьому світі. І я маю купувати клітку? Я повинна знущатися з власного улюбленця?“, – обурюється Олена.

Як заявила заступниця начальника метрополітену Наталія Макогон, такі обмеження заради безпеки пасажирів і самих тварин.

Були випадки нещодавно, коли ми кілька ночей шукали в тунелі кота, який втік від волонтерки. Були так само випадки з собаками“, – сказала вона.

У столичній підземці за виконанням ци правил стежать контролери – їх аж 344. Насамперед вони перевіряють пільговиків, адже чимало людей досі проходять за паперовим посвідченням, тож відмовитися від послуг контролерів у метро поки не можуть.

Щоправда, не всі контролери такі сумлінні – бо у червні в ЗМІ масово писали про чоловіка, який перевозив без клітки і намордника свого стаффордширського тер’єра.

Подібні обмеження діють і в наземному муніципальному транспорті міста:

Це не до вподоби багатьом киянам – вони навіть петицію створювали з вимогою змінити ці правила. Та достантньої кількості голосів вона не набрала. Тож, схоже, що оновлення правил перевезення тварин чекати доведеться ще довго.

Які правила перевезень тварин за кордоном?

У метро Барселони для перевезення чотирилапого достатньо одягнути на нього лише намордник та повідець. Зауваження тут можуть зробити хіба що пасажири. Контролерів на вході немає.

Це у більшості інших європейських міст правила подібні. Європейці зі своїми чотирилапими друзями їздять не лише у метро, а й ходять у ресторани чи магазини. До того ж собачки без намордників – бо відповідальність на власнику.

Фото: скріншот, КМДА