Як підготувати психіку до вступних екзаменів: рекомендації від психслужби університету Шевченка

Головне
Як підготувати психіку до вступних екзаменів: рекомендації від психслужби університету Шевченка

Вчити все саме в останній момент і піддаватися стресу перед вступними випробуваннями — це напрочуд погана ідея, яка може негативно вплинути на нашу продуктивність та результати.

 

Ось кілька причин, чому це неефективно:

 

 Брак часу для усвідомленого навчання. Якщо ти вчиш усе тоді, коли вже пізно, це обмежує можливість усвідомленого навчання: не маєш достатньо часу на повторення і засвоєння матеріалу, що може призвести до нерозуміння та не запам’ятовування інформації.

 

 Високий ризик перевтоми. Надмірне зосередження на вивченні в останній момент може призвести до фізичної та емоційної перевтоми. А наслідок – нестача годин для відпочинку й відновлення сил, і це здатне зашкодити твоїй концентрації та пам’яті.

 

 Втрата впевненості. Із браком часу для підготовки ти можеш почуватися невпевнено у своїх знаннях. А це збільшує рівень тривожності та погіршує емоційний стан під час іспиту.

 

Тож як уникнути надмірного переживання перед вступними випробуваннями? Ось кілька порад:

 

Плануй свій час.

Створи розклад підготовки заздалегідь і дотримуйся його. Розподіли матеріал на менші частини та встанови реалістичні терміни виконання завдань. Поступово працюй над ними, згідно з розписаним графіком, щоб уникнути перевантаження.

 

Практикуйся.

Розв’язування питань і виконання творчих завдань допоможе тобі повірити у достатній рівень своїх знань та навичок. Регулярно працюй над практичними вправами, виконуй попередні іспити або тести, щоби підготуватися до формату випробування. Але не забувай: не роби це у свинячий голос.

 

Зберігай рівновагу.

Баланс є ключем до успіху. Важливо забезпечити собі час для відпочинку, розваг і фізичної активності. Здорове тіло допоможе підтримати твою психіку в стабільному стані.

 

 Тренуй навички розслаблення.

Перед іспитом використовуй техніки глибокого дихання і релаксації, щоб заспокоїти свою психіку. Зосередься на повільному вбиранні й випусканні повітря — так ти зможеш зняти напругу та тривожність.

 

Довіряй власним зусиллям.

Згадай попередні ситуації, коли ти впорався/лась із випробуваннями або складними завданнями. Вір у свої здібності та досвід, який ти маєш. Твої прагнення й старання допоможуть підтримувати позитивний настрій та впевненість перед іспитом.

 

Турбуйся про фізичне здоров’я, адже це основа психічного.

В ніч перед вирішальним іспитом не слід вживати вітаміни чи енергетики, аби ще щось довчити. Все, що можна було, ти вже зробив/ла, тож замість цього лягай спати раніше, щоби краще відпочити. Щобільше, не треба пити заспокійливі засоби перед співбесідою, адже деякі з них здатні гальмувати нервову систему. А тобі варто бути бадьорим і сконцентрованим, і, зрештою, виконати все на відмінно.

 

 «І все на світі треба пережити, бо кожен фініш — це по суті старт», – цей вислів Ліни Костенко буде тут доречним. Кожне випробування в нашому житті є досвідом, який допомагає тобі рости й розвиватися, зміцнюватися.

 

У психологічній службі говорять, що  психічна підготовка так само важлива, як і академічна. Тож варто дотримуватися здорового способу життя, користуватися релаксаційними техніками, відпочивати і зберігати оптимізм.  

 

КиївNews

Новини

7 Грудня 2023

повторили важливість допомоги Китаю у запобіганні обходу РФ санкцій

там його очолив проросійський політик Драган Станоєвич

Байден звинуватив республіканців у «політичному шантажі» через провал допомоги Україні

6 Грудня 2023

Україна не прагне залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці

Верховний суд підтвердив – УПЦ (МП) має повернути Миколаївський собор у Кременці державі

Москва відкинула чергову пропозицію США про звільнення Вілана та Гершковича

5 Грудня 2023

Грузинський омбудсмен цього тижня відвідає Київ і Варшаву

WP проаналізувала контрнаступ України, який назвала «провальним»

Словенія до кінця року передасть Україні 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування – Мінекономіки

4 Грудня 2023

Нардеп від ОПЗЖ відряджався в Угорщину на 6 днів, а пробув за кордоном 2 місяці і зустрічався з нев’їзним соратником Орбана – «Схеми»

Колишній «регіонал» Шпенов подав заяву на складання мандата – Стефанчук

це фейк, просять не писати туди

Всі новини ⇢