Як підготувати психіку до вступних екзаменів: рекомендації від психслужби університету Шевченка

Головне
Як підготувати психіку до вступних екзаменів: рекомендації від психслужби університету Шевченка

Вчити все саме в останній момент і піддаватися стресу перед вступними випробуваннями — це напрочуд погана ідея, яка може негативно вплинути на нашу продуктивність та результати.

 

Ось кілька причин, чому це неефективно:

 

 Брак часу для усвідомленого навчання. Якщо ти вчиш усе тоді, коли вже пізно, це обмежує можливість усвідомленого навчання: не маєш достатньо часу на повторення і засвоєння матеріалу, що може призвести до нерозуміння та не запам’ятовування інформації.

 

 Високий ризик перевтоми. Надмірне зосередження на вивченні в останній момент може призвести до фізичної та емоційної перевтоми. А наслідок – нестача годин для відпочинку й відновлення сил, і це здатне зашкодити твоїй концентрації та пам’яті.

 

 Втрата впевненості. Із браком часу для підготовки ти можеш почуватися невпевнено у своїх знаннях. А це збільшує рівень тривожності та погіршує емоційний стан під час іспиту.

 

Тож як уникнути надмірного переживання перед вступними випробуваннями? Ось кілька порад:

 

Плануй свій час.

Створи розклад підготовки заздалегідь і дотримуйся його. Розподіли матеріал на менші частини та встанови реалістичні терміни виконання завдань. Поступово працюй над ними, згідно з розписаним графіком, щоб уникнути перевантаження.

 

Практикуйся.

Розв’язування питань і виконання творчих завдань допоможе тобі повірити у достатній рівень своїх знань та навичок. Регулярно працюй над практичними вправами, виконуй попередні іспити або тести, щоби підготуватися до формату випробування. Але не забувай: не роби це у свинячий голос.

 

Зберігай рівновагу.

Баланс є ключем до успіху. Важливо забезпечити собі час для відпочинку, розваг і фізичної активності. Здорове тіло допоможе підтримати твою психіку в стабільному стані.

 

 Тренуй навички розслаблення.

Перед іспитом використовуй техніки глибокого дихання і релаксації, щоб заспокоїти свою психіку. Зосередься на повільному вбиранні й випусканні повітря — так ти зможеш зняти напругу та тривожність.

 

Довіряй власним зусиллям.

Згадай попередні ситуації, коли ти впорався/лась із випробуваннями або складними завданнями. Вір у свої здібності та досвід, який ти маєш. Твої прагнення й старання допоможуть підтримувати позитивний настрій та впевненість перед іспитом.

 

Турбуйся про фізичне здоров’я, адже це основа психічного.

В ніч перед вирішальним іспитом не слід вживати вітаміни чи енергетики, аби ще щось довчити. Все, що можна було, ти вже зробив/ла, тож замість цього лягай спати раніше, щоби краще відпочити. Щобільше, не треба пити заспокійливі засоби перед співбесідою, адже деякі з них здатні гальмувати нервову систему. А тобі варто бути бадьорим і сконцентрованим, і, зрештою, виконати все на відмінно.

 

 «І все на світі треба пережити, бо кожен фініш — це по суті старт», – цей вислів Ліни Костенко буде тут доречним. Кожне випробування в нашому житті є досвідом, який допомагає тобі рости й розвиватися, зміцнюватися.

 

У психологічній службі говорять, що  психічна підготовка так само важлива, як і академічна. Тож варто дотримуватися здорового способу життя, користуватися релаксаційними техніками, відпочивати і зберігати оптимізм.  

 

КиївNews

Новини

30 Травня 2024

Сім'ї з дітьми на Київщині можуть отримати грошову допомогу: як подати заявку

Україна починає страхувати інвестиції від воєнних та політичних ризиків

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня 2024

Шмигаль прибув до Праги на зустріч із лідерами кількох країн-партнерів щодо військової допомоги

Польща не обмежує Україну щодо застосування своєї зброї – заступник міністра оборони

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня 2024

Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Президент Латвії закликає зняти обмеження на удари по військових цілях у Росії

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Всі новини ⇢