Як визначити індекс маси тіла і навіщо це потрібно – роз’яснення МОЗ

Новини
Як визначити індекс маси тіла і навіщо це потрібно – роз’яснення МОЗ

Індекс маси тіла (ІМТ) – це величина, що дозволяє оцінити ступінь відповідності маси тіла й росту людини, а також визначити, чи є маса надлишковою, нормальною або недостатньою.

Підтримання нормальної ваги тіла зменшує ризик виникнення неінфекційних хвороб, а саме: серцево-судинних, діабету та онкологічних захворювань. Визначити оптимальну вагу можна за допомогою уніфікованого показника – індексу маси тіла. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

У МОЗ зазначили, що розрахувати оптимальне співвідношення ваги й зросту можна за простою формулою: ІМТ = вага (кг) / зріст у квадраті (м). Крім того, на сайті ЦГЗ є спеціальний калькулятор. 

У МОЗ зауважили, що діапазон ІМТ заснований на впливі надмірного жиру в організмі на захворюваність і смерть, що пов’язані з ожирінням. ІМТ був розроблений як індикатор ризику захворювання: зі збільшенням ІМТ зростає і ризик певних захворювань.

Тобто ІМТ можна використовувати як інструмент скринінгу, а його результати – це сигнальний дзвіночок. Проте після розрахунку ІМТ, необхідно провести і інші дослідження. Адже причиною зайвої ваги може бути не лише переїдання.

Необхідно врахувати спадковість, гормональні порушення, хронічні захворювання, хронічний стрес і недосипання. Усе це може негативно впливати на ваше самопочуття й здоров’я та відображатись у показниках ІМТ.

За даними МОЗ, надмірна вага й ожиріння можуть призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику низки хронічних захворювань. Зокрема, через надлишкову вагу можуть виникнути:

  • передчасна смерть;
  • серцево-судинні захворювання;
  • високий кров’яний тиск;
  • остеоартрит;
  • деякі види раку;
  • діабет.

Саме тому, дуже важливо слідкувати за ІМТ з дитинства. Проте у МОЗ зазначили, що для дітей та підлітків, які продовжують зростати та розвиватись, неможливо визначити сталі показники ІМТ, що відповідають нормі для всіх вікових і статевих груп. Тому для цієї вікової категорії використовуються спеціальні таблиці, у яких зазначено середньостатистичні межі для кожного віку.

У МОЗ нагадали, що ключ до досягнення й підтримання здорової ваги – це не короткострокові зміни в раціоні. Аби почуватися здоровим, варто не лише мати здорові звички у харчуванні та регулярні фізичні активності. Необхідно також слідкувати за якістю свого сну, підтримувати водний баланс та турбуватись про психологічне благополуччя. І цих правил здорового життя необхідно дотримуватися постійно та систематично.

Фото: Фейсбук

Новини

26 Липня 2024

ДТЕК змінив умови відключення світла у Києві: зміни торкнуться всіх

У Києві анонсували зміни на транспортних розв'язках

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

важливо, щоб Пекін почув про війну безпосередньо від України

23 Липня 2024

ДТЕК втратив 90% генерації через обстріли, але планує повернути понад половину восени

Зла і дурна: Трамп відзначився образливим коментарем про Камалу Гарріс

Байден повідомив, що залишиться на посаді президента США до кінця терміну

22 Липня 2024

СБУ видала підозру настоятелю храму на Херсонщині, який закликав приєднатися до Росії

Всі новини ⇢