Як визначити індекс маси тіла і навіщо це потрібно – роз’яснення МОЗ

Новини
Як визначити індекс маси тіла і навіщо це потрібно – роз’яснення МОЗ

Індекс маси тіла (ІМТ) – це величина, що дозволяє оцінити ступінь відповідності маси тіла й росту людини, а також визначити, чи є маса надлишковою, нормальною або недостатньою.

Підтримання нормальної ваги тіла зменшує ризик виникнення неінфекційних хвороб, а саме: серцево-судинних, діабету та онкологічних захворювань. Визначити оптимальну вагу можна за допомогою уніфікованого показника – індексу маси тіла. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

У МОЗ зазначили, що розрахувати оптимальне співвідношення ваги й зросту можна за простою формулою: ІМТ = вага (кг) / зріст у квадраті (м). Крім того, на сайті ЦГЗ є спеціальний калькулятор. 

У МОЗ зауважили, що діапазон ІМТ заснований на впливі надмірного жиру в організмі на захворюваність і смерть, що пов’язані з ожирінням. ІМТ був розроблений як індикатор ризику захворювання: зі збільшенням ІМТ зростає і ризик певних захворювань.

Тобто ІМТ можна використовувати як інструмент скринінгу, а його результати – це сигнальний дзвіночок. Проте після розрахунку ІМТ, необхідно провести і інші дослідження. Адже причиною зайвої ваги може бути не лише переїдання.

Необхідно врахувати спадковість, гормональні порушення, хронічні захворювання, хронічний стрес і недосипання. Усе це може негативно впливати на ваше самопочуття й здоров’я та відображатись у показниках ІМТ.

За даними МОЗ, надмірна вага й ожиріння можуть призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику низки хронічних захворювань. Зокрема, через надлишкову вагу можуть виникнути:

  • передчасна смерть;
  • серцево-судинні захворювання;
  • високий кров’яний тиск;
  • остеоартрит;
  • деякі види раку;
  • діабет.

Саме тому, дуже важливо слідкувати за ІМТ з дитинства. Проте у МОЗ зазначили, що для дітей та підлітків, які продовжують зростати та розвиватись, неможливо визначити сталі показники ІМТ, що відповідають нормі для всіх вікових і статевих груп. Тому для цієї вікової категорії використовуються спеціальні таблиці, у яких зазначено середньостатистичні межі для кожного віку.

У МОЗ нагадали, що ключ до досягнення й підтримання здорової ваги – це не короткострокові зміни в раціоні. Аби почуватися здоровим, варто не лише мати здорові звички у харчуванні та регулярні фізичні активності. Необхідно також слідкувати за якістю свого сну, підтримувати водний баланс та турбуватись про психологічне благополуччя. І цих правил здорового життя необхідно дотримуватися постійно та систематично.

Фото: Фейсбук

Новини

13 Квітня 2024

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

У Білому домі відреагували на чергові удари РФ по енергооб’єктах України

11 Квітня 2024

У Києві через будівництво ТРЦ можуть знищити унікальну пам'ятку (Фото)

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

10 Квітня 2024

Російські НПЗ є «цивільними цілями» – помічниця Остіна на слуханнях у Конгресі США

У Києві зробили важливу заяву про роботу синьої гілки метро: деталі

Школа англійської мови Cambridge Club

Глава Пентагону засумнівався в ефективності атак на НПЗ Росії. Його розкритикував сенатор і згадав про вибори

9 Квітня 2024

Стало відомо, коли розпочнеться масштабний сезон тюльпанів на Київщині

Всі новини ⇢